Apple uprości branie udziału w testach aplikacji polecane, ciekawostki   Do tej pory użytkownicy zainteresowani beta testami aplikacji na iOS musieli instalować Testflight i podawać adres mailowy zespolony z iCloud. TestFlight

Apple uprości branie udziału w testach aplikacji

Do tej pory użytkownicy zainteresowani beta testami aplikacji na iOS musieli instalować Testflight i podawać adres mailowy zespolony z iCloud.

Niedługo Apple uprości dostęp do testów, wszystko za sprawą publicznych linków, które będzie można wysyłać za pomocą aplikacji Wiadomości.

Apple uprości branie udziału w testach aplikacji polecane, ciekawostki   Do tej pory użytkownicy zainteresowani beta testami aplikacji na iOS musieli instalować Testflight i podawać adres mailowy zespolony z iCloud. testflight public link

Sam obecnie biorę udział w testach aplikacji Bluebird, a zapisanie do testów nie było specjalnie trudne, ponieważ potrzebny jest jedynie wspominany wcześniej adres mailowy i instalacja aplikacji Testlfight na naszym urządzeniu mobilnym.

Publiczne linki Testflight zdecydowanie uproszczą proces, ponieważ autor danej aplikacji nie będzie musiał dysponować adresem mailowym testera. Dzięki temu zaproszenie do testów będzie wysyłane zdecydowanie szybciej i jedno posłuży do zaproszenia wielu użytkowników.

Zaproszenie to nie wszystko, bo nadal musicie mieć zainstalowaną aplikację Testflight, aby pobrać niewydaną jeszcze aplikację lub jej nadchodzącą aktualizację.

Jestem pewien, że zwiększenie liczby użytkowników biorących udział i łatwiejsze wysyłanie zaproszeń do testów przełoży się na mniej błędów podczas wydania nowych aplikacji lub aktualizacji obecnych. Jednak muszą oni spełnić jeden ważny warunek, zgłaszać napotkane błędy, bo bez tego ciężko będzie je zniwelować.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top