OneTech15.09.2020
Apple Watch Series 6 oficjalnie zaprezentowany

Podczas wydarzenia „Time Flies” Apple oficjalnie zaprezentowało nowy Apple Watch Series 6 z wykrywaniem tlenu we krwi, nowymi kolorami i nie tylko.

Apple Watch Series 6 otrzymał kilka nowych funkcji w tym monitorowania tlenu we krwi, a także dostępny jest w nowych kolorach.

Główną cechą nowego S6 jest czujnik poziomu tlenu we krwi.

Zegarek wysyła powiadomienia, gdy poziom tlenu we krwi spadnie poniżej normy. Apple Watch Series 6 otrzymał również wysokościomierz, który pokazuje aktualną wysokość w czasie rzeczywistym.

Urządzenie wyposażone zostało w procesor S6 oparty na A13 Bionic. Apple twierdzi, że seria 6 jest o 20% szybsza niż seria 5.

Jasność ekranu w trybach Always-on wzrosła 2,5-krotnie, dzięki czemu informacje są bardziej czytelne na słońcu. Apple Watch Series 6 nie ma Force Touch. Oznacza to, że ekran zegarka nie reaguje już na silny nacisk. Seria 6 otrzyma wiele nowych tarcz zegarka, w tym te z Memoji.

Konstrukcja Apple Watch Series 6 nie różni się od poprzedniej generacji. Materiały obudowy są nadal dostępne w postaci aluminium, stali, tytanu i ceramiki.

Po raz pierwszy do oferty trafił Apple Watch w nowym czerwonym i niebieskim kolorze. Oba zegarki są dostępne tylko w wersji aluminiowej.

Kolejną nowością jest pasek, który nie ma zapięć. To jednoczęściowy pasek, który każdy może dopasować do nadgarstka, ponieważ występuje w kilku rozmiarach.

Dostęp rodzinny

Użytkownicy mogą teraz sparować zegarki dzieci i seniorów, którzy nie mają iPhone’a. Rodzice otrzymają powiadomienia o lokalizacji swoich dzieci i wskażą, do kogo mogą zadzwonić.

Funkcja działa z Apple Watch Series 4 i nowszymi.

Cena Apple Watch Series 6 w Polsce

Więcej na temat zegarka dowiecie się z oficjalnej notki prasowej Apple, która dostępna jest w tym miejscu.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl