Apple wprowadza nowy poradnik bezpieczeństwa osobistego ciekawostki poradnik bezpieczeństwa osobistego, poradnik bezpieczenstwa, Apple Firma Apple wydała nowy przewodnik poświęcony bezpieczeństwu osobistemu użytkownika, który zawiera szczegółowe informacje i dokumenty pomocnicze, aby pomóc użytkownikom „kiedy bezpieczeństwo osobiste jest zagrożone”. prywatnosc1 1300x700

Apple wprowadza nowy poradnik bezpieczeństwa osobistego

Firma Apple wydała nowy przewodnik poświęcony bezpieczeństwu osobistemu użytkownika, który zawiera szczegółowe informacje i dokumenty pomocnicze, aby pomóc użytkownikom „kiedy bezpieczeństwo osobiste jest zagrożone”.

Wprowadzenie tego przewodnika online następuje rok po opublikowaniu pierwszego dokumentu opisującego działanie AirTags i funkcji antystalkingowych aktywowanych przez Apple.

Apple wprowadza nowy poradnik bezpieczeństwa osobistego ciekawostki poradnik bezpieczeństwa osobistego, poradnik bezpieczenstwa, Apple Firma Apple wydała nowy przewodnik poświęcony bezpieczeństwu osobistemu użytkownika, który zawiera szczegółowe informacje i dokumenty pomocnicze, aby pomóc użytkownikom „kiedy bezpieczeństwo osobiste jest zagrożone”. prywatnosc

Firma wyjaśnia, że ​​celem tego nowego „Podręcznika użytkownika dotyczącego zabezpieczeń osobistych” jest zaoferowanie strategii i rozwiązań, które pomogą Ci przejąć kontrolę, jeśli obawiasz się, że ktoś ma nieautoryzowany dostęp do Twojego urządzenia lub konta:

Apple umożliwia łączenie się z najbliższymi osobami, pomagając Ci być świadomym tego, co i komu udostępniasz. Jeśli udzieliłeś komuś dostępu do swoich danych osobowych i już tego nie chcesz lub obawiasz się, że ktoś, kto uzyskał dostęp do Twojego urządzenia lub konta, dokonał zmian bez Twojej zgody, ten przewodnik zawiera strategie i rozwiązania, które pomogą Ci odzyskać. kontrola.

Nowy Personal Safety User Guide jest podzielony na wiele sekcji, od sposobów podejmowania działań w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa po sposoby zabezpieczania informacji za pomocą silnych haseł i specjalnych strategii.

Pojawiają się zatem pomysły na:

 • Zarządzaj ustawieniami udostępniania.
 • Blokuj nieznane próby logowania.
 • Dokumentuj podejrzaną aktywność za pomocą zrzutu ekranu lub filmu.
 • Przestań udostępniać swoją lokalizację.
 • Unikaj śledzenia AirTagów lub innych elementów „Znajdź mój”.
 • Bezpiecznie przechowuj dane w iCloud.
 • Kontroluj, kto może uzyskać dostęp do Twojej lokalizacji.
 • Usuń podejrzaną zawartość ze swoich urządzeń.
 • Zarządzaj ustawieniami „Udostępniania rodzinie”.
 • Unikaj fałszywych próśb o udostępnienie informacji.
 • Bezpiecznie kontroluj akcesoria domowe.
 • Usuń całą zawartość i ustawienia urządzenia.
 • Przywróć dane z kopii zapasowej.

Wśród najważniejszych rzeczy zawartych w tym przewodniku znajduje się ten, jak zachować bezpieczeństwo z AirTag , ponieważ ostatnio wzrosła liczba przypadków stalkingu, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Apple wyjaśnia:

Zarówno AirTag, jak i Find my network mają na celu ochronę prywatności. AirTag i Find my akcesoria mają unikalne identyfikatory Bluetooth, które często się zmieniają. Aby zniechęcić do niechcianego śledzenia, funkcja Znajdź moje alerty, jeśli zauważysz nieznany AirTag lub inne akcesorium poruszające się z Tobą w czasie, wysyła wiadomość „Wykryto obiekt w pobliżu”. (Ta funkcja jest dostępna na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch z systemem iOS 14.5 lub iPadOS 14.5 lub nowszym).

Jeśli widzisz ten komunikat na swoim urządzeniu, oznacza to, że AirTag lub inne narzędzie Znajdź moje akcesorium, które zostało oddzielone od osoby, która je zarejestrowała, podróżuje z Tobą, a właściciel może zobaczyć jego lokalizację. Możliwe, że AirTag jest powiązany z wypożyczonym przedmiotem.

Apple udostępnia również szereg przewodników, które pomogą użytkownikom lepiej kontrolować opcje udostępniania lokalizacji.

Poradnik jest dostępny pod tym linkiem.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top