Apple wreszcie dodało wsparcie dla układów ARM w jądrze systemowym macOS Sierra ciekawostki macos sierra ARM, macos, arm, Apple  Od dłuższego czasu korzystam z Chromebooka i po zakupie konsoli nie widzę na razie sensu zmiany tego laptopa na MacBooka. Być może w niedalekiej przyszłości się na to zdobędę, jednak nie nastąpi to zbyt szybko. sierra1

Apple wreszcie dodało wsparcie dla układów ARM w jądrze systemowym macOS Sierra

Od dłuższego czasu korzystam z Chromebooka i po zakupie konsoli nie widzę na razie sensu zmiany tego laptopa na MacBooka. Być może w niedalekiej przyszłości się na to zdobędę, jednak nie nastąpi to zbyt szybko.

Być może dopiero w momencie wydania laptopa Apple z układem scalonym bazującym na architekturze ARM, bo właśnie dodano dla nich wsparcie w jądrze systemowym macOS Sierra.

Apple wreszcie dodało wsparcie dla układów ARM w jądrze systemowym macOS Sierra ciekawostki macos sierra ARM, macos, arm, Apple  Od dłuższego czasu korzystam z Chromebooka i po zakupie konsoli nie widzę na razie sensu zmiany tego laptopa na MacBooka. Być może w niedalekiej przyszłości się na to zdobędę, jednak nie nastąpi to zbyt szybko. sierra

Notatka dotycząca zmian i nowości w macOS Sierra zawiera wzmiankę o dodaniu wsparcia dla układów scalonych ARM Hurricane, co może oznaczać jeden z wydanych niedawno układów z serii A. Warto nadmienić, że A7 to Cyclone, A8 – Typhoon, a A9 to Twister. Nazwa kodowa Hurricane może oznaczać A10 Fusion lub nadchodzącą jednostkę. Poza tym na łamach portalu Techstatic pojawiła się informacja o rozpoczęciu przez Apple prac nad laptopem z układem scalonym ARM.

It is striking that developers no longer send the final binaries when submitting an app, but a bit code. This bit code is then used by Apple to convert the application to the specific platform. Which means that Apple can easily make the transition to a different instruction set, for example, switching from x86 to ARM without all apps need to be resubmitted. It is probably also one of the reasons why legacy applications have recently been removed from the App Store.

Mam wrażenie, że układ scalony ARM pojawi się w ostatniej wersji MacBooka Air, który ma zostać wyposażony w 12 – calowy wyświetlacz, ale czas pokaże, jak rozwinie się sytuacja z zastosowaniem kompatybilności układów ARM.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top