Apple wypuściło aktualizację macOS, która instaluje się automatycznie, bez pytania użytkownika o zgodę polecane, ciekawostki Zoom, macos, łatka bezpieczeństwa  Dziś w nocy, Apple wydało poprawkę bezpieczeństwa dla systemu MacOS, która została automatycznie zainstalowana na wszystkich urządzeniach użytkowników - bez pytania o zgodę. Macbook

Apple wypuściło aktualizację macOS, która instaluje się automatycznie, bez pytania użytkownika o zgodę

Dziś w nocy, Apple wydało poprawkę bezpieczeństwa dla systemu MacOS, która została automatycznie zainstalowana na wszystkich urządzeniach użytkowników – bez pytania o zgodę.

Aktualizacja ma ochronić użytkowników przed nieautoryzowanym dostępem do kamery w aplikacji Zoom. Teraz po wydaniu aktualizacji użytkownik będzie też musiał potwierdzić, że chce uruchomić aplikację i rozpocząć wideokonferencję.

Apple wypuściło aktualizację macOS, która instaluje się automatycznie, bez pytania użytkownika o zgodę polecane, ciekawostki Zoom, macos, łatka bezpieczeństwa  Dziś w nocy, Apple wydało poprawkę bezpieczeństwa dla systemu MacOS, która została automatycznie zainstalowana na wszystkich urządzeniach użytkowników - bez pytania o zgodę. zoom

?Apple często publikuje niewielkie aktualizacje dla komputerów Mac bez powiadamiania użytkowników o konieczności ochrony przed skutkami złośliwego oprogramowania. Powiadomienie opinii publicznej o tym jest rzadkim zjawiskiem w firmie. W tym przypadku było jednak było inaczej. Apple zostało zmuszone do wydania aktualizacji, aby chronić użytkowników przed niebezpieczeństwem związanym z aplikacją Zoom? – mówi TechCrunch.

Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja o tym, że aplikacja Zoom na macOS pozwalała atakującym na nieautoryzowany dostęp do kamery w naszym komputerze. Aplikacja tworzyła w systemie serwer web, który działał nawet po odinstalowaniu programu i pozwalał na ponowne zainstalowanie i uruchomienie kamery bez wiedzy użytkownika.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry