apple

Apple zarabia więcej w branży gier niż Microsoft i Nintendo

W 2021 roku firma Apple zajęła trzecie miejsce pod względem przychodów z gier, plasując się tuż za takimi gigantami branży, jak Sony.

W 2021 roku firma Apple odnotowała przychody z gier w wysokości około 15,3 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 17,7% w porównaniu z rokiem poprzednim. Na pierwszym miejscu znajduje się Tencent, chińska firma, która jest właścicielem takich tytułów jak “League of Legends” i “PUBG Mobile”. W 2021 r. wartość firmy wyniosła 32,2 mld USD, czyli o 9,9% więcej niż w roku poprzednim. Na drugim miejscu uplasowała się firma Sony z 18,2 mld przychodów, co oznacza spadek o 2,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Apple zarabia więcej w branży gier niż Microsoft i Nintendo ciekawostki Apple  W 2021 roku firma Apple zajęła trzecie miejsce pod względem przychodów z gier, plasując się tuż za takimi gigantami branży, jak Sony. Arcade 2

Wraz z firmą Google, Apple jest jednym z największych dystrybutorów gier mobilnych. Mimo istnienia usługi Apple Arcade zdecydowana większość przychodów pochodzi z gier innych firm dostępnych w App Store. Zarówno Apple, jak i Google pobierają od 15% do 30% prowizji od zakupów na swoich platformach.

W raporcie zauważono, że dostawcy sprzętu komputerowego, tacy jak Microsoft, Sony i Nintendo, nie odnotowali tak dużego wzrostu, jak oczekiwano, głównie z powodu niedoborów komponentów, które spowolniły produkcję.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry