Krzysiek Borek30.10.2017
Chrome OS będzie mógł wysyłać SMSy

Od dwóch lat korzystam z Chromebooka (nie najnowszego) i zdążyłem się przyzwyczaić do systemu operacyjnego Google.

Myślę nawet o zakupie nowszego i mocniejszego modelu, chcę przede wszystkim dostęp do sklepu Play i jedną z najnowszych funkcji – wysyłanie SMSów.

SMS Connect pojawi się dopiero w Androidzie 8.1 Oreo i będzie wymagał aplikacji SMSConnectPrebuilt, która jest obecnie dostępna w wersji testowej Androida Oreo. Nie znajdziemy jej w szufladzie aplikacji, ale jest ona nieodłącznym elementem systemu operacyjnego.

Funkcja razem z aplikacją pozwolą (prawdopodobnie początkowo) wyłącznie na odpisywanie na wiadomości przychodzące, nie będziemy mogli wysyłać nowych. Mam wrażenie, że najpierw SMS Connect otrzyma przeglądarka Chrome, a w niedalekiej przyszłości Chromebooki (oczywiście nie wszystkie).

Problem w tym, że na początku funkcja będzie zarezerwowana dla użytkowników smartfonów Google Pixel. Być może wraz z biegiem czasu doczekamy się jej na większości urządzeń mobilnych z Androidem 8.1 Oreo. Mam taką nadzieję, nie lubię gdy producenci dodają interesujące funkcje, które są często zarezerwowane dla małej ilości urządzeń.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek