killers

“Czas krwawego księżyca” dostępny w Apple TV+

“Czas krwawego księżyca”, znany również jako “Killers of the Flower Moon”, jest dziełem zrealizowanym przez Apple Originals. Film jest już w Apple TV+.

Produkcja ta, będąca adaptacją bestsellerowej książki Davida Granna, przedstawia zdarzenia mające miejsce w latach 20. XX wieku w Oklahomie. Opowiada historię serii brutalnych morderstw członków plemienia Osagów, mieszkających na terenach bogatych w ropę naftową. Te okropne zbrodnie, określane mianem “panowania terroru”, stanowią kanwę dla fabuły filmu.

W obsadzie znajdują się znakomici aktorzy, takich jak Leonardo DiCaprio, Robert De Niro oraz Lily Gladstone, co zapewnia wysoki poziom wykonania aktorskiego. Reżyserią projektu zajął się laureat Oscara Martin Scorsese, a scenariusz został napisany przez Erica Rotha we współpracy z Scorsese.

Film, ukazując historię miłości Ernesta Burkharta (w tej roli Leonardo DiCaprio) i Mollie Kyle (w tej roli Lily Gladstone), rzuca światło na brutalną rzeczywistość tamtych czasów. Bogactwo Osagów, wynikające z obfitości złóż ropy naftowej, przyciągnęło uwagę białych osadników, którzy posunęli się do manipulacji, wymuszeń i kradzieży, aby przejąć kontrolę nad majątkiem rdzennych Amerykanów.

"Czas krwawego księżyca" dostępny w Apple TV+ ciekawostki Czas krwawego księżyca w Apple TV+, Czas krwawego księżyca  "Czas krwawego księżyca", znany również jako "Killers of the Flower Moon", jest dziełem zrealizowanym przez Apple Originals. Film jest już w Apple TV+. czas 2

Film “Czas krwawego księżyca” jest nie tylko dramatem historycznym, ale również epicką opowieścią detektywistyczną, łączącą w sobie elementy thrillera osadzonego na Dzikim Zachodzie. Film ten przedstawia mroczną stronę historii Ameryki, ukazując zarazem siłę prawdziwej miłości w obliczu zdrady i przemocy.

Produkcja ta zdobyła uznanie krytyków i widzów na całym świecie, otrzymując nominacje do Oscara w kilku kategoriach, w tym za najlepszą charakteryzację i fryzury, najlepszy dźwięk, najlepszą ścieżkę dźwiękową oraz najlepszą piosenkę oryginalną. Ponadto, została wybrana filmem roku 2023 przez prestiżowe publikacje, takie jak “New York Times” i “New Yorker”, zdobywając również nagrody od ponad 20 grup krytyków filmowych, w tym prestiżową nagrodę od New York Film Critics Circle.

Premiera “Czasu krwawego księżyca” w Apple TV+ miała miejsce dzisiaj czyli 12 stycznia 2024 roku, co stanowi wielkie wydarzenie dla fanów kina oraz miłośników historii amerykańskiej. Ten film, będący połączeniem dramatu, thrillera i opowieści historycznej, oferuje widzom nie tylko rozrywkę na najwyższym poziomie, ale również głębokie spojrzenie na ważny, choć często pomijany fragment historii Stanów Zjednoczonych. Zapowiada się jako jedna z najważniejszych premier roku na platformie Apple TV+, przyciągając uwagę zarówno ze względu na swoją tematykę, jak i wybitną obsadę aktorską oraz reżyserską.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 234

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top