iphone14pro 15promax

Czym różni się iPhone 15 Pro Max od iPhone 14 Pro Max?

Czym różni się iPhone 15 Pro Max od iPhone 14 Pro Max? W tym wpisie odpowiemy na to pytanie, które zapewne zadaje sobie nie jeden z was.

Rozważając zakup smartfona klasy premium, konsumenci stają przed trudnym wyborem. Obecnie na rynku (nie w sklepie Apple) dostępne są zarówno ubiegłoroczne jak i najnowsze flagowce Apple: iPhone 14 Pro Max i iPhone 15 Pro Max.

W niniejszym artykule dokonamy szczegółowej analizy tych dwóch modeli pod kątem ich kluczowych parametrów, aby odpowiedzieć na pytanie: czy warto dokonać aktualizacji?

Wymiary i konstrukcja obudowy

Czym różni się iPhone 15 Pro Max od iPhone 14 Pro Max? ciekawostki zakup, wymiary, wydajność, użytkownik, specyfikacja techniczna, rynek, procesor, premium, preferencje, potrzeby, porównanie, Polska, Phablet, konsument, iphone 15 pro max, iPhone 14 Pro Max, innowacje, funkcje, flagowiec, decyzja, cena, Apple, aparat  Czym różni się iPhone 15 Pro Max od iPhone 14 Pro Max? W tym wpisie odpowiemy na to pytanie, które zapewne zadaje sobie nie jeden z was. iPhone15Pro 8

Rozpocznijmy od analizy wymiarów i konstrukcji. iPhone 15 Pro Max prezentuje się nieco mniejszy niż jego poprzednik, z wymiarami 159,9 x 76,7 x 8,25 mm i wagą wynoszącą jedynie 221 gramów. Zmiana w masie jest znacząca i wynosi prawie 20 gramów na korzyść nowszego modelu. Jest to rezultat wykorzystania tytanu w konstrukcji. Co więcej, zmniejszono szerokość ramek wokół ekranu, co nadaje urządzeniu bardziej kompaktowy wygląd.

Z kolei iPhone 14 Pro Max waży 240 gramów i ma wymiary 160,7 x 77,6 x 7,85 mm. Obudowa tego modelu wykonana jest ze stali.

Kiedy mówimy o komforcie użytkowania, trudno jednoznacznie stwierdzić, który model jest lepszy. Waga i nieznacznie zmienione wymiary mogą jednak wpłynąć na to, jak urządzenie będzie leżało w dłoni, co jest niebagatelną kwestią w przypadku dużych smartfonów.

Parametry techniczne i wydajność

Czym różni się iPhone 15 Pro Max od iPhone 14 Pro Max? ciekawostki zakup, wymiary, wydajność, użytkownik, specyfikacja techniczna, rynek, procesor, premium, preferencje, potrzeby, porównanie, Polska, Phablet, konsument, iphone 15 pro max, iPhone 14 Pro Max, innowacje, funkcje, flagowiec, decyzja, cena, Apple, aparat  Czym różni się iPhone 15 Pro Max od iPhone 14 Pro Max? W tym wpisie odpowiemy na to pytanie, które zapewne zadaje sobie nie jeden z was. A17Pro

Następnym ważnym aspektem są parametry techniczne, w tym procesor. iPhone 15 Pro Max jest wyposażony w najnowszy chip A17 Pro, wykonany w technologii 3 nm. Składa się on z sześciu rdzeni CPU oraz GPU i zawiera 16-rdzeniowy układ Neural Engine. Dodatkowo, model ten oferuje 8 GB pamięci RAM i trzy opcje pojemności dysku: 256 GB, 512 GB i 1 TB.

W porównaniu, iPhone 14 Pro Max korzysta z procesora A16 Bionic. Jest to chip 4-nanometrowy z sześcioma rdzeniami CPU i pięcioma GPU, wspierany przez 16-rdzeniowy układ Neural Engine. Posiada on 6 GB pamięci RAM i oferowany jest w czterech wersjach pojemności: od 128 GB do 1 TB.

W praktycznym użyciu różnice w wydajności pomiędzy tymi dwoma modelami mogą być trudne do zauważenia, chyba że wykorzystujemy urządzenie do bardzo zasobochłonnych zadań, takich jak zaawansowane gry czy profesjonalna obróbka wideo.

Moduł aparatu

Czym różni się iPhone 15 Pro Max od iPhone 14 Pro Max? ciekawostki zakup, wymiary, wydajność, użytkownik, specyfikacja techniczna, rynek, procesor, premium, preferencje, potrzeby, porównanie, Polska, Phablet, konsument, iphone 15 pro max, iPhone 14 Pro Max, innowacje, funkcje, flagowiec, decyzja, cena, Apple, aparat  Czym różni się iPhone 15 Pro Max od iPhone 14 Pro Max? W tym wpisie odpowiemy na to pytanie, które zapewne zadaje sobie nie jeden z was. aparat

Trudno przemilczeć różnice w aparatach obu modeli. Najnowszy iPhone 15 Pro Max oferuje zaktualizowany zestaw trzech obiektywów, w tym teleobiektyw o zwiększonej ogniskowej, co pozwala na 5-krotny zoom optyczny i 25-krotny zoom cyfrowy. Model ten obsługuje również nagrywanie wideo w formacie ProRes w rozdzielczości 4K przy 60 fps.

W przypadku iPhone’a 14 Pro Max, teleobiektyw oferuje jedynie 3-krotny zoom optyczny, a ProRes jest ograniczony do 30 fps w 4K. Obie różnice mogą być znaczące dla osób, które wykorzystują swoje urządzenia do zaawansowanej fotografii czy filmowania.

Dodatkowe funkcje

Czym różni się iPhone 15 Pro Max od iPhone 14 Pro Max? ciekawostki zakup, wymiary, wydajność, użytkownik, specyfikacja techniczna, rynek, procesor, premium, preferencje, potrzeby, porównanie, Polska, Phablet, konsument, iphone 15 pro max, iPhone 14 Pro Max, innowacje, funkcje, flagowiec, decyzja, cena, Apple, aparat  Czym różni się iPhone 15 Pro Max od iPhone 14 Pro Max? W tym wpisie odpowiemy na to pytanie, które zapewne zadaje sobie nie jeden z was. USB C

Inne istotne zmiany to zastąpienie w iPhone 15 Pro Max dźwigni trybu cichego przez wielofunkcyjny przycisk akcji oraz wprowadzenie złącza Type-C zamiast Lightning. Nowy model oferuje również wsparcie dla standardu inteligentnego domu Thread oraz zawiera chip Apple U2 dla precyzyjnego pozycjonowania wewnątrz pomieszczeń.

Podsumowanie

Sumując, oba telefony są bez wątpienia doskonałymi maszynami, ale iPhone 15 Pro Max oferuje kilka znaczących usprawnień, które mogą przekonać do siebie potencjalnych nabywców. Ostateczna decyzja zależy jednak od indywidualnych potrzeb i preferencji każdego użytkownika.

Jeśli porównamy ceny obu modeli, cena iPhone’a 15 Pro Max na polskim rynku wynosi 5999 zł dla najtańszej wersji. Co interesujące, firma z Cupertino zdecydowała się wyeliminować wersję z 128 GB pamięci, co może wpłynąć na wybór konkretnego modelu przez potencjalnych klientów.

Ostateczna decyzja zakupu powinna więc zależeć od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jeżeli cenimy sobie najnowsze innowacje i funkcje, iPhone 15 Pro Max może być dla nas najlepszym wyborem. Jeśli natomiast poszukujemy urządzenia zaawansowanego, ale niekoniecznie najnowszego, iPhone 14 Pro Max nadal pozostaje solidnym kandydatem.

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 212

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top