OneTech10.03.2020
Ekran główny iOS 14 będzie zawierał nową stronę, która pozwoli użytkownikom zobaczyć wszystkie zainstalowane aplikacje

Jak donosi 9to5mac, ekran główny w iOS 14 nieco się zmieni. W nowym systemie dodana zostanie specjalna strona, która pozwoli użytkownikom zobaczyć wszystkie zainstalowane aplikacje.

Obecnie system iOS umożliwia przeglądanie aplikacji na dwa sposoby. W sposób tradycyjny za pomocą ikon znajdujących się na ekranie głównym i za pomocą wyszukiwania. W iOS 14 ma się to nieco zmienić.

Nowa strona, która pojawi się w kolejnej dużej aktualizacji systemu iOS będzie zawierać listę wszystkich aplikacji, dzięki czemu użytkownicy będą mogli zobaczyć wszystkie zainstalowane w smartfonie apki.

Ponadto widok listy będzie zawierał kilka różnych opcji takich jak możliwość sortowania itd. Na przykład będziesz mógł filtrować aplikacje tak, aby zobaczyć wszystkie aplikacje, które obecnie mają nieprzeczytane powiadomienia. Dostępna będzie także obsługa filtrowania aplikacji według ostatnio używanych, co zapewni lepszy wgląd w najczęściej używane aplikacje.

Wreszcie, nowy widok listy będzie zawierał inteligentne sugestie obsługiwane przez Siri, aby zasugerować, które aplikacje możemy w danej chwili  użyć powiedzmy na podstawie pory dnia i lokalizacji. Na przykład widok listy może zalecić otwarcie aplikacji Muzyka po przybyciu na siłownię.

Wydaje się, że zmiany te mają ułatwić użytkownikom wyszukanie aplikacji, tych które są gdzieś schowane na ekranie naszego smartfona. Opcja ta jest bardzo podobna do opcji Widok listy, która obecnie istnieje w systemie Apple Watch z systemem watchOS.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl