OneTech04.08.2019
Facebook planuje zmienić nazwę Instagrama i WhatsAppa

Facebook powiadomił pracowników Instagram’a i WhatsApp’a, o zbliżającej się zmianie nazwy tych dwóch aplikacji. Co zostanie zmienione?

Nowa nazwa będzie tylko nieco inna od tych obecnych. Już wkrótce Instagram stanie się „Instagram from Facebook”, a WhastApp „WhastApp from Facebook”. Po co te zmiany?

Jak mówi rzecznik Facebooka – firma chce, aby użytkownicy wyraźnie rozumieli, kto stoi za usługami, z których korzystają.

Nowe tytuły pojawią się zarówno w App Store, jak i Google Play. Na szczęście, przynajmniej na razie, nazwy, które zobaczymy na ikonach na ekranie głównym, będą nadal stare czyli: („Instagram”, „WhatsApp”). Dopisek „ from Facebooka ” będzie widoczny na początkowych ekranach tych dwóch aplikacji.

Podobne rozwiązanie jest już stosowane w Oculus.

Dla przypomnienia dodam, że Facebook kupił Instagrama w 2012 roku, a WhatsAppa – w 2014 roku. Do tego momentu usługi ewoluowały niezależnie od siebie. Facebook ma teraz około 2,2 miliarda użytkowników, Instagram ma ponad 1 miliard, a WhatsApp ma 1,5 miliarda, a około 1,3 miliarda osób korzysta z Facebook Messenger.

Jesienią Facebook powinien uruchomić projekt kryptowaluty Libra, który zintegruje wszystkie te platformy.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl