iOS 17

FaceTime w iOS 17: Od nowości do dziwnych sytuacji

Aktualizacje systemów operacyjnych iOS 17 i macOS Sonoma, które zostały niedawno udostępnione przez firmę Apple, wprowadziły wiele nowości.

Jednym z kluczowych elementów są innowacyjne funkcje zaimplementowane w aplikacji FaceTime, mające na celu zwiększenie interaktywności podczas wideorozmów. Choć funkcje te z założenia miały być ciekawym dodatkiem, w praktyce nie zawsze się to sprawdza. W niektórych sytuacjach, zwłaszcza w kontekście profesjonalnym i medycznym, efekty te mogą być nie tylko nieadekwatne, ale i wręcz krępujące.

W najnowszych wersjach systemu iOS 17 i macOS Sonoma użytkownicy mogą używać gestów, takich jak podniesienie kciuka czy pokazanie serca, aby w trakcie połączenia wideo wyświetlić różne trójwymiarowe emoji. Inne gesty uruchamiają efekty specjalne jak balony, konfetti czy nawet fajerwerki, które pojawiają się za osobą rozmawiającą. Mimo że te funkcje mają na celu dodanie elementu zabawy do rozmów, ich nieodpowiednie użycie może prowadzić do niekomfortowych sytuacji.

Portal The Verge podnosił, że od czasu aktualizacji, wielu użytkowników zetknęło się z problemem niechcianych efektów, co może być szczególnie niefortunne w kontekście rozmów o poważnych tematach. Można sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś podczas rozmowy z terapeutą przez internet, chcąc opisać swoją traumę, nieumyślnie uruchamia efekt fajerwerków. To jedynie podkreśla, że chociaż te efekty są interesującą nowością, nie zawsze są one odpowiednie dla każdego rodzaju interakcji.

FaceTime w iOS 17: Od nowości do dziwnych sytuacji ciekawostki wideorozmowy, ulepszenia, telemedycyna, Profesjonalizm, Nowości technologiczne, medycyna, macOS Sonoma, iOS 17, innowacje technologiczne, Feedback użytkowników, FaceTime, efekty wideo, Dziwne sytuacje, Apple, aktualizacje  Aktualizacje systemów operacyjnych iOS 17 i macOS Sonoma, które zostały niedawno udostępnione przez firmę Apple, wprowadziły wiele nowości. facetime

Niektóre platformy telemedyczne zaczęły już ostrzegać swoich użytkowników o potencjalnych problemach związanych z nowymi funkcjami i rekomendują wyłączenie efektów. Domyślnie są one aktywne, ale można je deaktywować w stosunkowo prosty sposób. W przypadku urządzeń mobilnych, należy rozpocząć rozmowę wideo w FaceTime, wejść w Centrum sterowania, a następnie wybrać opcję efektów wideo i je wyłączyć. Dla użytkowników komputerów Mac, po uruchomieniu wideorozmowy wystarczy kliknąć ikonę FaceTime na górnym pasku i odznaczyć opcję “Reakcje”. Na urządzeniach z systemem tvOS 17 na Apple TV również istnieje możliwość wyłączenia tych efektów.

Jak widzicie najnowsze funkcje FaceTime to interesujący dodatek, jednak ich wprowadzenie niewątpliwie wywołało wiele nieoczekiwanych i niezręcznych sytuacji. Jak w każdym przypadku wprowadzenia innowacyjnych technologii, pojawiają się dzieciństwa, które wymagają korygowania. Obecnie wiele osób zaczyna zauważać, że nie każda “ulepszenie” jest de facto ulepszeniem w każdym kontekście. Wydaje się, że firma Apple będzie musiała dokładnie przeanalizować feedback od użytkowników i prawdopodobnie wprowadzić pewne zmiany, aby nowe funkcje były bardziej elastyczne i dostosowane do różnorodnych scenariuszy użycia.

Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 168

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top