visionpro 5

Gogli Vision Pro, nie da się odszukać za pomocą aplikacji Znajdź

Dokumentacja opublikowana przez Apple ujawnia, że w przypadku zgubienia lub kradzieży gogli Vision Pro, zlokalizowanie urządzenia za pomocą apki “Znajdź”, nie będą dostępne.

Ta informacja może zaskoczyć użytkowników przyzwyczajonych do wykorzystania funkcji “Znajdź mój iPhone” dla innych produktów marki. Wygląda na to, że firma Apple zdecydowała się na to rozwiązanie, mając na uwadze specyfikę i wymiary zestawu Vision Pro oraz dołączonego do niego etui. Oczekuje się, że te cechy sprzętowe będą naturalnym zabezpieczeniem przed zgubieniem lub kradzieżą.

Apple sugeruje, że ze względu na znaczne rozmiary zarówno gogli, jak i etui podróżnego, ryzyko przypadkowego zagubienia jest minimalne. Mimo to, firma nie zapewnia możliwości lokalizacji Vision Pro przy pomocy innych urządzeń z ekosystemu Apple ani przez stronę internetową iCloud. Choć użytkownik może włączyć funkcję blokady aktywacji, która zabezpiecza urządzenie przed nieautoryzowanym dostępem, nie ma opcji odtworzenia dźwięku ułatwiającego odnalezienie urządzenia, aktywacji trybu zagubionego, czy zdalnego usuwania danych.

Gogli Vision Pro, nie da się odszukać za pomocą aplikacji Znajdź ciekawostki Vision Pro, Gogle Vision Pro, Apple Vision Pro  Dokumentacja opublikowana przez Apple ujawnia, że w przypadku zgubienia lub kradzieży gogli Vision Pro, zlokalizowanie urządzenia za pomocą apki "Znajdź", nie będą dostępne. viosionpro 3

Decyzja o braku integracji z aplikacją “Znajdź” może wynikać z ograniczeń technicznych, takich jak brak wewnętrznej baterii w goglach. Vision Pro zasilane są za pomocą zewnętrznego akumulatora, który można odłączyć, co skutkuje natychmiastowym wyłączeniem urządzenia. To rozwiązanie może wpływać na funkcjonalność i możliwości lokalizacyjne zestawu.

W kontekście zabezpieczeń, Apple oferuje funkcję blokady aktywacji, która pozwala na ochronę urządzenia przed niepowołanym dostępem. Możliwość ta jest dostępna w aplikacji “Znajdź”, analogicznie jak dla innych urządzeń marki. Dzięki tej opcji, w przypadku zgubienia Vision Pro, właściciel ma pewność, że jego dane pozostaną bezpieczne.

Dla osób zainteresowanych dodatkowym zabezpieczeniem, Apple proponuje wykorzystanie AirTaga. Jest to małe urządzenie śledzące, które można umieścić w etui podróżnym dostępnym w ofercie Apple. Etui to, zaprojektowane z myślą o przechowywaniu i transporcie Vision Pro, oferuje wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić AirTag, co pozwala na łatwą lokalizację zgubionego etui wraz z zawartością.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 211

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top