OneTech28.04.2020
Haptic Touch w iPhone SE 2020 nie działa z powiadomieniami na ekranie blokady i w centrum powiadomień

Jak wiecie, nowy iPhone SE, podobnie jak iPhone XR i cała linia iPhone 11 posiada Haptic Touch, które zastąpiło 3D Touch. Oznacza to, że technologia 3D Touch oficjalnie zniknęła z całej linii iPhone’a.

Haptic Touch jest bardzo podobny do 3D Touch, ale ma pewne ograniczenia. Nie pozwala na przykład na wykonywanie takich operacji jak Peek & Pop, które były możliwe przy użyciu 3D Touch. Ale wróćmy do iPhone SE.

Jak się okazuje użytkownicy najnowszych smartfonów Apple pozbawieni zostali jednej z kluczowych funkcji Haptic Touch. Mowa o braku możliwości dostania się do dodatkowych opcji w odpowiedzi na wiadomość bezpośrednio z zablokowanego ekranu oraz z centrum powiadomień. Przytrzymanie powiadomienia, które powinno aktywować dodatkowe opcje po prostu na iPhone SE 2020 nie działa. Jest to celowe działanie czy błąd iOS? Tego nie wiemy. Trzeba poczekać na odpowiedź giganta z Cupertino.

A jak Wam się wydaje? Jest to błąd czy celowe działanie?

Aktualizacja

Przedstawiciele Apple odpowiedzieli Engadget na to pytanie. Odpowiedź była następująca: „Haptic Touch działa na ekranie głównym iPhone’a SE z aplikacji i powiadomieniami push , ale tylko na odblokowanym smartfonie”. Apple zrobiło to celowo – firma nie uważa tego za błąd i nie planuje tego naprawić.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl