Krzysiek Borek17.06.2018
iOS 12 beta 1 złamany przez Keenlab

Apple dopiero rozpoczęło testy iOS 12, więc to w tej chwili nieukończone oprogramowanie. Nie zmienia to jednak faktu, że utalentowani pracownicy Keenlab złamali zabezpieczenia najnowszej wersji oprogramowania układowego dla urządzeń mobilnych giganta z Cupertino.

Musicie pamiętać, że Keenlab w życiu nie wyda aplikacji wprowadzającej sprzęt w tryb Jailbreak. Oni dzięki szukaniu błędów i wysyłaniu pełnej dokumentacji Apple zarabiają na życie. Wszystko za sprawą wprowadzenia programu Bug Bounty, który częściowo okazał się gwoździem do trumny dla Jailbreak.

Jailbreak został zaprezentowany na iPhonie X z iOS 12 beta 1, a aplikacja jest dziecinnie prosta w użyciu. Widać, że wystarczy ją uruchomić, a później stuknąć na przycisk Jailbreak, żeby zaczęła się magia.

Operacja nie trwa długo, a po jej zakończeniu następuje automatyczny respring urządzenia. Później widać Cydię, co jest dowodem na odblokowanie zabezpieczeń iOS 12. Szkoda, że Keenlab nie pokusi się o wydanie, ale skoro pracownicy z tego żyją, nie powinniśmy mieć im tego za złe.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS