iOS 13 pozwala na połączenie Dualshocka 4 przez Bluetooth poradniki, polecane, ciekawostki Poradnik, połączenie, jak dodać pada do iPhone, jak dodać pada do iPada, iPhone 7, iOS 13, Instrukcja, DualShock 4  iOS 13 ma wiele nowych funkcji, których próżno szukać w poprzednich edycjach systemu operacyjnego. Jedną z ciekawszych i skierowanych dla graczy jest możliwość podłączenia kontrolera od Xboksa lub Dualshocka 4 za pomocą Bluetooth. dual

iOS 13 pozwala na połączenie Dualshocka 4 przez Bluetooth

iOS 13 ma wiele nowych funkcji, których próżno szukać w poprzednich edycjach systemu operacyjnego. Jedną z ciekawszych i skierowanych dla graczy jest możliwość podłączenia kontrolera od Xboksa lub Dualshocka 4 za pomocą Bluetooth.

Wszystko odbywa się bez konieczności wykonywania Jailbreak i instalacji wtyczki Controllers4All, która nie umożliwia używania kontrolera od Xboksa.

Wymagania:

  • urządzenie z iOS 13/tvOS 13/iPadOS
  • kontroler Dualshock v1 lub v2
  • kontroler od Xboksa One, koniecznie model 1708, bo tylko on łączy się przez Bluetooth

Pierwszą i podstawową operacją jest wprowadzenie jednego z kontrolerów w tryb parowania, w przypadku Xboksa wystarczy przycisnąć jeden przycisk, znajdujący się w górnej części obudowy. Logo Xboksa musi się świecić, wtedy wiadomo, że kontroler można sparować z nowym urządzeniem.W przypadku Dualshocka 4 musimy nacisnąć dwa przyciski jednocześnie, są to Share i przycisk z logiem PlayStation. Panel świetlny zacznie migać, a to oznacza, że wprowadziliśmy kontroler w tryb parowania.

iOS 13 pozwala na połączenie Dualshocka 4 przez Bluetooth poradniki, polecane, ciekawostki Poradnik, połączenie, jak dodać pada do iPhone, jak dodać pada do iPada, iPhone 7, iOS 13, Instrukcja, DualShock 4  iOS 13 ma wiele nowych funkcji, których próżno szukać w poprzednich edycjach systemu operacyjnego. Jedną z ciekawszych i skierowanych dla graczy jest możliwość podłączenia kontrolera od Xboksa lub Dualshocka 4 za pomocą Bluetooth. iOS 13 Ustawienia Bluetooth 590x350

Teraz musimy przejść do Ustawień Bluetooth na iPhonie lub iPadzie, aby na liście znaleźć jeden z kontrolerów. Wystarczy na niego kliknąć, a ten będzie od razu połączony z naszym urządzeniem.

Niestety nie wiem jak wygląda proces parowania z Apple TV, ponieważ nie posiadam przystawki telewizyjnej, ale powinien być podobny.

iOS 13 wprowadzi również Apple Arcade i wydaje mi się, że to główny powód za dodaniem natywnego wsparcia dla kontrolerów od konsol. Dzięki temu każdy użytkownik nie będzie musiał kupować kontrolerów z certyfikatem MFi.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry