Krzysiek Borek15.08.2019
iOS 13 wprowadza nową funkcję „zoptymalizowane ładowanie baterii”. Co to takiego i jak działa?

iOS 13 jest obecnie w fazie testów i nowe oprogramowanie dla naszych urządzeń skrywa w sobie wiele nowych funkcji. Jedną z nich jest zoptymalizowane ładowanie baterii.

Właśnie dziś chciałbym wam wytłumaczyć do czego służy ta funkcja i jak ją w ogóle uruchomić.

Dzięki zoptymalizowanemu ładowaniu będziemy w stanie przedłużyć żywotność baterii i nie zmniejszać jej kondycji. Jeżeli ładujecie baterię zazwyczaj wieczorem, warto włączyć zoptymalizowane ładowanie. Po naładowaniu do 80% pojawi się powiadomienie na ekranie blokady, które będzie mówiło o pozostałym czasie do naładowania.

To przydatna funkcja, ponieważ ostatnie 20% naładuje się zaraz przed sięgnięciem po iPhone’a.

Włączenie zoptymalizowanego ładowania jest dziecinnie proste. Wystarczy przejść do Ustawienia -> Bateria -> Kondycja baterii i przesunąć suwak w miejscu Zoptymalizowane ładowanie.

Na ostatnim z zrzutów ekranu widać również pojemność ogniwa i włączony lub nie szczytowy pobór mocy. Warto dodać, że ten komunikat oznacza, że wydajność naszego iPhone’a nie jest jeszcze obniżona z powodu niższej kondycji baterii.

iOS 13 pojawi się dopiero we wrześniu bieżącego roku, a do tego momentu każdy z zainteresowanych oprogramowaniem, może je sprawdzić w formie beta testów.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS