iOS 14

iOS 14 poprawi obsługę myszy i doda nowe gesty

W kodzie iOS 14 wspomniano o nowych wskaźnikach i gestach myszy. O co dokładnie chodzi? Już wyjaśniamy!

Począwszy od iOS 13, użytkownicy mogą podłączać mysz do swojego iPhone’a i iPada. W iOS 14 Apple planuje ulepszyć te funkcję. Mysz i gładzik podłączone do iPad, iPhone będą działać jak na komputerze Mac.

iOS 14 poprawi obsługę myszy i doda nowe gesty polecane, ciekawostki iOS 14, gładzik  W kodzie iOS 14 wspomniano o nowych wskaźnikach i gestach myszy. O co dokładnie chodzi? Już wyjaśniamy! klawiatura

W iOS 14 pojawią się nowe funkcje:

  • Kilka wskaźników. W trybie normalnym kursor będzie używany jako strzałka. Po najechaniu kursorem na link, zmieni się on na rękę.

iOS 14 poprawi obsługę myszy i doda nowe gesty polecane, ciekawostki iOS 14, gładzik  W kodzie iOS 14 wspomniano o nowych wskaźnikach i gestach myszy. O co dokładnie chodzi? Już wyjaśniamy! Ipadmouse81w

  • Prawym przyciskiem myszy emuluje kliknięcie dwoma palcami na ekranie.
  • Stuknij, aby kliknąć. W gładziku dla komputerów Mac istnieje taka funkcja, która zastępuje kliknięcie lewym przyciskiem myszy. Teraz pojawi się ona i na iPadzie.
  • Kursor zniknie na kilka sekund, gdy nie będzie używany. Po przesunięciu myszy natychmiast się pojawi.

Kod iOS 14 wspomina także o dwóch nowych inteligentnych klawiaturach z gładzikiem. Prawdopodobnie dedykowane one będą dla iPada Pro z ekranem 11 i 12,9 cala.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top