iOS 14 umożliwi korzystania z aplikacji bez konieczności ich pełnego pobierania polecane, ciekawostki iOS 14, Clips, Apple  Apple opracowuje nową funkcję w iOS 14, która pozwoli użytkownikom na interakcję z pewnego rodzaju treściami w aplikacjach innych firm bez konieczności ich instalowania. AppStore

iOS 14 umożliwi korzystania z aplikacji bez konieczności ich pełnego pobierania

Apple opracowuje nową funkcję w iOS 14, która pozwoli użytkownikom na interakcję z pewnego rodzaju treściami w aplikacjach innych firm bez konieczności ich instalowania.

Według 9to5Mac nowy interfejs API, zwany Clips, który został odnaleziony w kodzie iOS 14, pozwoli użytkownikom zeskanować kod QR powiązany z aplikacją, a następnie wchodzić w interakcję z zawartością tej aplikacji w ruchomym oknie na ekranie. W tym oknie zostaną wyświetlone opcje pobierania pełnej wersji aplikacji ze sklepu App Store lub otwierania zawartości aplikacji, jeśli jest już zainstalowana.

Czyli otrzymujesz kod QR z linkiem do filmu z YouTube, ale nie masz oficjalnej aplikacji zainstalowanej na iPhone. Dzięki iOS 14 i Clips API będziesz mógł zeskanować kod, a wideo zostanie odtworzone w karcie z natywnym interfejsem użytkownika zamiast strony internetowej.

iOS 14 umożliwi korzystania z aplikacji bez konieczności ich pełnego pobierania polecane, ciekawostki iOS 14, Clips, Apple  Apple opracowuje nową funkcję w iOS 14, która pozwoli użytkownikom na interakcję z pewnego rodzaju treściami w aplikacjach innych firm bez konieczności ich instalowania. android slices 1

Warto zauważyć, że użytkownicy systemu operacyjnego Android mają już podobną funkcję o nazwie Slices.

Według plotek, Apple testuje nową funkcję we współpracy z twórcami OpenTable, Yelp, DoorDash, YouTube i Sony PS4 Second Screen.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry