Samsung Galaxy S20 Ultra

Czy opłaca się kupić Samsung Galaxy S20 Ultra?

Samsung Galaxy S20 jest najnowszą linią flagowców koreańskiego producenta. Seria liczy trzy modele, spośród których największym z nich jest Galaxy S20 Ultra.

Urządzenie zyskało największy rozmiar oraz mocną specyfikację. Czy jednak to wystarczy, aby zachęcić użytkowników do zakupu telefonu za niemal 6 000 złotych? Potężne parametry faktycznie przykuwają uwagę, jednak wysokie liczby w specyfikacji to nie wszystko.

Galaxy S20 Ultra – ?na papierze wszystko się zgadza?

Przechodząc jednak do samego Galaxy S20 Ultra. Wszystkie smartfony w obecnym roku otrzymały nową nazwę i nie chodzi tylko o brak następstwa S11 po S10, ale również chociażby o zamianę modelu z ?plusem? na model ?ultra? itd. Trzeba przyznać, że Samsung Galaxy S20 Ultra brzmi bardzo poważnie i sugeruje nam, że smartfon jest faktycznie tym najlepszym z całej trójki. Urządzenie zostało wręcz ?naszprycowane? najlepszymi parametrami pod każdym względem. Zresztą spójrzcie sami:

 • Wyświetlacz: Dynamic AMOLED 6.9?
 • Procesor: Exynos 990
 • Pamięć operacyjna: 12 GB / 16 GB
 • Pamięć wbudowana: 128 GB / 512 GB
 • Pojemność baterii: 5000 mAh
 • Aparat przedni: 40 MP, F/2.2
 • Obiektyw szeroki 108 MP, F/1.8
 • Obiektyw ultraszeroki 12 MP, F/2.2
 • Teleobiektyw 48 MP, F/3.5
 • Czujnik głębi 0.3, MP F/1.0

Samsung Galaxy S20 Ultra to gigant, zarówno pod względem wielkości, jaki i zastosowanych podzespołów. Urządzenie mierzy aż 6.9?, a wyświetlacz to oczywiście Dynamic AMOLED o doskonałej kolorystyce. To jednak nie zmienia faktu, że tak duże urządzenie niekoniecznie będzie komfortowe w obsłudze, być może ekran tej wielkości sprawdzi się podczas oglądania filmów, ale w codziennym funkcjonowaniu dla większości z nas będzie po prostu dość uciążliwy. Pełny opis specyfikacji tego modelu znajdziecie w artykule Samsung Galaxy S20 Ultra ? gigant z najlepszą specyfikacją wśród smartfonów? Teraz jednak przejdźmy do odpowiedzi na nasze pytanie.

Czy opłaca się kupić Samsung Galaxy S20 Ultra? nowosci Samsung Galaxy S20 Ultra, Samsung, czy warto kupić Samsung Galaxy S20 jest najnowszą linią flagowców koreańskiego producenta. Seria liczy trzy modele, spośród których największym z nich jest Galaxy S20 Ultra. S20

W Galaxy S20 Ultra mamy dość ciekawe zestawienie, ponieważ z jednej strony smartfon posiada ogromny wyświetlacz (6.9?), najnowszej generacji procesor (Exynos 990) oraz największą, jak dotąd ilość pamięci RAM (16 GB), po przeciwnej stronie mamy jednak sporą pojemność akumulatora (5000 mAh). Otrzymujemy zatem urządzenie, które owszem zostało wyposażone w mocną baterię, jednak nie należy zapominać, że bateria ta będzie szybko eksploatowana przez wyświetlacz, procesor i pamięć RAM, wtedy całość nie wydaje się już tak kolorowa. Dla kontrastu zestawmy ze sobą iPhona 11 Pro Max, który jest urządzeniem tej samej rangi a przy 3500 mAh baterii jest zdolny do bardzo intensywnej pracy przez 12 godzin i do 2-3 dni przy normalnym użytkowaniu.

Czy opłaca się kupić Samsung Galaxy S20 Ultra? nowosci Samsung Galaxy S20 Ultra, Samsung, czy warto kupić Samsung Galaxy S20 jest najnowszą linią flagowców koreańskiego producenta. Seria liczy trzy modele, spośród których największym z nich jest Galaxy S20 Ultra. S20Ultra

Aparat 108 MP i 100x zoom robią wrażenie, ale tylko w liczbach

Zostawmy na chwilę wydajność i spójrzmy, co Samsung Galaxy S20 Ultra jest w stanie zaoferować w kwestii fotografii, ponieważ parametry wyglądają naprawdę bardzo obiecująco. Ten model telefonu jest pierwszym, który w całej historii Samsunga otrzymał po raz pierwszy kamerę 108 MP. To bardzo dużo, ale czy smartfon z tak dużą ilością megapikseli wykona lepsze zdjęcia od zaawansowanej lustrzanki, która ma zaledwie ?12 MP??

Już samo to pytanie powinno wzbudzić w nas pewne wątpliwości. Ilość megapikseli to jednak nie wszystko, ponieważ liczy się jeszcze wielkość samej matrycy, która z wiadomych nam przyczyn, na smartfonach nigdy nie będzie tak duża, jak w klasycznych aparatach. Jest to jednak temat rzeka, który wymaga osobnego opracowania. Jestem jednak zdania, że producenci smartfonów zamiast dokładania kolejnych cyferek do ilości MP zdecydowanie powinni pójść w stronę optyki szczególnie jeśli chodzi o jasność obiektywów i zdolność do odzwierciedlania kolorów. Nie od dziś wiadomo, że choć Samsung robi wyraziste zdjęcia to niestety, ale ich kolorystyka jest bardzo często podkręcana. Tym samym zamiast skakania z 48 MP do 108 MP warto byłoby popracować nad przysłonami, które np. w teleobiektywie mają wartość aż 3.5.

Czy warto zatem kupić Samsunga Galaxy S20 Ultra?

Tak, jeżeli dysponujemy kwotą 6000 złotych, którą chcemy przeznaczyć na nowy smartfon. Nie zrozummy się jednak źle, ponieważ Galaxy S20 Ultra nie jest złym urządzeniem. Samsung Galaxy S20 Ultra jest bardzo dobrym smartfonem, jednak warto zachować odrobinę dystansu do jego możliwości, ponieważ w wielu aspektach jest to zwykły chwyt marketingowy, jak w przypadku 100 ? krotnego zoom’u, z którego zdjęcia wychodzą bardzo słabej jakości.

Tak naprawdę z całej trójki najbardziej opłacalnym modelem jest model środkowy czyli Samsung Galaxy S20 Plus. Jest to urządzenie, które kupimy w kwocie 4399 złotych. Nadal jest to pokaźna suma, jednak z całego zestawienia wydaje się być najbardziej akceptowalną. Jeżeli nie zależy nam, by posiadać urządzenie, które po prostu wszystko ma ?naj? zdecydowanie rekomendowalibyśmy zakup Samsunga Galaxy S20 Plus.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top