ios16 1

iOS 16 ma limit liczby ekranów blokady, które możesz utworzyć

Jedną z głównych funkcji systemu iOS 16 jest nowy, konfigurowalny ekran blokady na iPhone, ale z ograniczeniem liczby ekranów, które można stworzyć.

Z iOS 16 użytkownicy mogą tworzyć wiele zestawów z różnymi tłami, ustawieniami czcionek i widżetami. Jednak mimo wielu opcji personalizacji, najnowsza wersja systemu operacyjnego ma ograniczenie liczby niestandardowych ekranów blokady, które można stworzyć.

Obecnie możliwe jest stworzenie do 200 niestandardowych ekranów blokady dla iPhone’a. Po przekroczeniu tego limitu system prosi użytkownika o usunięcie jednego z dodanych zestawów przed utworzeniem nowego. Oczywiście ten limit jest więcej niż wystarczający dla większości użytkowników, ale interesujące jest to, że Apple nie pozwoli na stworzenie nieograniczonej liczby ekranów blokady.

iOS 16 ma limit liczby ekranów blokady, które możesz utworzyć ciekawostki iOS 16  Jedną z głównych funkcji systemu iOS 16 jest nowy, konfigurowalny ekran blokady na iPhone, ale z ograniczeniem liczby ekranów, które można stworzyć. ios16 1

Nawet nawigowanie po 200 opcjach ekranu blokady nie wydaje się zbyt intuicyjne przy obecnej implementacji. W zasadzie trzeba przewijać każdą z nich i nie ma szybkiego sposobu na przejście np. z pierwszej do ostatniej. Ponadto istnieje limit 50 teł na ekran blokady, gdy korzystamy z opcji przewijania serii obrazów.

Powinniśmy też wspomnieć, że nowy ekran blokady w iOS 16 ma inne ograniczenia. Nie można na przykład dowolnie przesuwać zegara czy widżetów po ekranie, nie ma też opcji zastąpienia skrótów do latarki i aparatu innymi. Mimo to, jest to nadal duży krok naprzód w kwestii personalizacji na iPhone.

Wraz z iOS 16.1, dostępnym obecnie jako beta, Apple wprowadziło dla użytkowników kolejny sposób na przełączanie się między zestawami tapet, tym razem za pośrednictwem aplikacji Ustawienia. Aktualizacja ułatwia również użytkownikom dostosowanie opcji tła dla ekranu głównego iPhone’a.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top