ochorna 1

iOS 17.3 wprowadza funkcję “Ochrona skradzionego urządzenia”

iOS 17.3, wprowadza funkcję “Ochrona skradzionego urządzenia”  która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa skradzionego iPhone.

Nowość dodaje dodatkową warstwę zabezpieczeń, aby uniemożliwić osobom niepowołanym dostęp do poufnych danych na skradzionym iPhone.

Jak działa “Ochrona Skradzionego Urządzenia”

iOS 17.3 wprowadza funkcję "Ochrona skradzionego urządzenia" ciekawostki Ochrona skradzionego urządzenia, jak działa funkcja Ochrona skradzionego urządzenia, iOS 17.3, co to jest Ochrona skradzionego urządzenia  iOS 17.3, wprowadza funkcję "Ochrona skradzionego urządzenia"  która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa skradzionego iPhone. ios stolen device protection

Kiedy nowa funkcja jest włączona, użytkownicy iPhone’ów muszą uwierzytelnić się za pomocą Face ID lub Touch ID przy podejmowaniu dodatkowych działań, takich jak przeglądanie haseł czy kluczy zapisanych w iCloud Keychain, wyłączaniu trybu zagubienia, wymazywania wszystkich danych i ustawień, korzystania z metod płatności zapisanych w Safari i wielu innych.

Dla szczególnie wrażliwych operacji, takich jak zmiana hasła do konta Apple ID powiązanego z iPhone’em, funkcja wprowadza opóźnienie zabezpieczeń dodatkowo do uwierzytelniania biometrycznego. W takich przypadkach użytkownik musi uwierzytelnić się za pomocą Face ID lub Touch ID, zaczekać godzinę, a następnie ponownie uwierzytelnić się za pomocą Face ID lub Touch ID. Jednak Apple zapewnia, że nie będzie żadnego opóźnienia, gdy iPhone znajduje się w znanych lokalizacjach, takich jak dom lub praca.

Jak włączyć funkcję “Ochrona Skradzionego Urządzenia”?

Funkcja “ochrony skradzionego urządzenia” jest opcjonalna i można ją znaleźć w aplikacji Ustawienia w sekcji Face ID i kod dostępu.

Użytkownicy nowego systemu zobaczą komunikat dotyczący włączenia funkcji w jednym z ekranów zaraz po aktualizacji.

Dlaczego funkcja jest ważna?

Według raportu The Wall Street Journal, w tym roku pojawiły się przypadki, w których złodzieje podsłuchiwali kod dostępu do iPhone’a ofiary przed kradzieżą. Następnie mogli łatwo zresetować hasło do konta Apple ID ofiary, wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone, wyświetlać hasła do kont bankowych i wiele więcej w iCloud Keychain. W rezultacie złodzieje mogli “ukraść całe twoje cyfrowe życie”. Nowość ma na celu lepszą ochronę użytkowników iPhone’ów przed tym problemem w przyszłości.

Podsumowanie

iOS 17.3 beta wprowadza nową dodatkową ochronę, która zapewnia dodatkową warstwę zabezpieczeń dla użytkowników iPhone’ów w przypadku kradzieży urządzenia. Ta funkcja wymaga uwierzytelnienia biometrycznego za pomocą Face ID lub Touch ID do podejmowania pewnych działań, a także dodaje opóźnienie zabezpieczeń dla szczególnie wrażliwych operacji.

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 146

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top