iOS 9 - czy Jailbreak ma jeszcze sens? polecane, ciekawostki po co jest jailbreak, ios 9.0.2 jailbreak, iOS 9, czy warto robić jailbreak ios 9.0.2, czy robić jailbreak ios 9, czy jailbreak ma sens, co to jest jailbreak  Z roku na rok Jailbreak coraz bardziej traci na znaczeniu, wszystko z powodu nowego sprzętu i oprogramowania, które od czasu do czasu tworzą mury nie do przejścia. Cydia 1300x700

iOS 9 – czy Jailbreak ma jeszcze sens?

Z roku na rok Jailbreak coraz bardziej traci na znaczeniu, wszystko z powodu nowego sprzętu i oprogramowania, które od czasu do czasu tworzą mury nie do przejścia.

Nadal zastanawiacie się nad sensownością odblokowania oprogramowania układowego waszego iGadżetu? Poświęćcie chwilę na zapoznanie się z tym tematem, być może otworzy wam oczy i pozwoli podjąć ostateczną decyzję. Nie mam wątpliwości, że to tylko i wyłącznie wybór każdego z osobna, choć w tym przypadku znajdziemy więcej problemów, niż udogodnień.

Obecnie Pangu9 jest naszpikowane błędami

Mimo że narzędzie jest bezpieczne z punktu widzenia bezpieczeństwa,to cały proces często sprawia problemy. Wielu użytkowników informuje mnie o zatrzymaniu procesu, utknięciu na 30% lub nawet teoretycznym wykonaniu Jailbreak, choć Cydia nie pojawia się na ekranie głównym. Być może liczba niezadowolonych użytkowników nie należy do największych, ale warto o tym wspomnieć. Bez względu na to, co się dzieje nie można w 100% uceglić iPhone‘a i iPada, więc nie musicie się martwić na zapas. Warto nadmienić, że zespół Pangu pracuje w pocie czoła, aby wyeliminować większość pojawiających się błędów, nawet wydali poprawioną wersję narzędzia, a kolejne są w drodze.

Pangu9 tylko dla Windows

Podejrzewam, że to największa wada dla użytkowników korzystających z Linuksa lub OS X. Można to zrobić mając inny system operacyjny, ale wtedy musimy polegać na maszynie wirtualnej i modlić się o brak przygód. Pomimo że codziennie korzystam z Chromebooka to mam w domu jeszcze zastępczego laptopa z Windowsem, więc to mnie nie dotyczy, choć inni bez wątpienia woleliby użyć narzędzia dedykowanego OS X lub Linuksowi.

Uciążliwy proces

Pamiętacie czasy JailbreakMe? Wystarczyło wejść na stronę przez Safari i po chwili rozpoczynał się cały proces. Te dni minęły bezpowrotnie i od dłuższego czasu potrzebny jest komputer stacjonarny lub notebook. Pobranie narzędzia to nie wszystko, urządzenie również musi być odpowiednio skonfigurowane, wliczając w to wyłączenie znajdź mój iPhone i aktualizację za pomocą iTunes, a nie OTA. Oczywiście, niektórzy użytkownicy lekceważą ten wymóg, który w przyszłości otworzy wrota dla wielu problemów.

Większość rozszerzeń nie jest kompatybilna z iOS 9

Pewnie nie jeden z was jest zadowolony, że nawet iPhone 6s jest kompatybilny z Jailbreak. Jednak na tym kończą się dobre wiadomości, większość wtyczek nie jest kompatybilna z najnowszą wersją oprogramowania i niektórymi urządzeniami mobilnymi Apple. W takim przypadku należy uzbroić się w cierpliwość i czekać na aktualizację upragnionych rozszerzeń. Wygląda na to, że cierpliwość to główna istota całego przedsięwzięcia. Przed instalacją warto sprawdzić listę kompatybilnych rozszerzeń, choć osobiście w nią nie wierzę.

Powinniście go zrobić?

To najważniejszy temat do rozważenia. Wszystko zależy od preferencji użytkownika, potrzebujecie dostosować urządzenie pod siebie, a może chcecie wprowadzić funkcje znane z najnowszych modeli iPhone‘a lub pozbyć się niektórych z iOS 9? iOS w połączeniu z iPhone?em 6s pokazuje nowości nie tylko ze względu na oprogramowanie, ale również sprzęt, którego nie mają jego poprzednicy. Z mojego punktu widzenia rozszerzenia dodające 3D Touch i resztę funkcji nie oddadzą w 100% jego działania.

Bezpieczeństwo

Jailbreak skutecznie usuwa zabezpieczenia systemu operacyjnego, które przygotowało Apple. Jeżeli bierzemy się za to odpowiedzialnie, to warto pamiętać o podstawach, które zawierają zmianę hasła ROOT, choć to nie wszystko. W teorii urządzenie jest bardziej narażone na ataki hakerskie, a w przeszłości Apple szybciej wydawało łatki chroniące system, niż programiści odpowiedzialni za Cydię itp.

Nadchodzące wtyczki są niesamowite

Osobiście korzystam tylko i wyłącznie z iPada 3 generacji z LTE i lekko się oburzyłem decyzją Apple związaną z wielozadaniowością (Slide Over i Split View). Wystarczyło parę dni i znalazłem rozszerzenie Medusa, która wprowadza obydwie funkcje, mało tego nawet u mnie działają rozszerzenia takie, jak revealMenu i Shortcuts. Według mnie to najbardziej ekscytująca część Jailbreak, a zarazem najlepszy powód na jego wykonanie. Przynajmniej wtedy wiem co mną kieruje, a programiści pokazują, że Apple przy odrobinie chęci udostępniłoby większość funkcji dla starszych iUrządzeń.

Prawda jest taka, że nie ma złej i dobrej decyzji, wszystko jest w waszych rękach. Przed całym procesem warto zadać sobie parę pytań takich jak chęć sprostania problemom w narzędziu Pangu9,oczekiwanie na wersję dla OS X, braki w bezpieczeństwie i kompatybilności rozszerzeń.

Jeżeli nadaj bijecie głową w mur, warto dać sobie trochę czasu i czekać na rozwój sytuacji. Osobiście Jailbreak wykonałem jeszcze tego samego dnia, kiedy udostępniono narzędzie i nie miałem żadnych przygód podczas całego procesu. Obecnie jest zbyt dużo niewiadomych, które niekoniecznie przekładają się na poświęcony przez użytkownika czas. Poza tym wydaje mi się, że w momencie pojawienia się Pangu dla OS X większość z was pobierze program i jednak zdecyduje się na Jailbreak.

Liczę, że podzielicie się ze mną swoją opinią na ten temat.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top