s23ultra

iPhone 15 Pro Max vs. Samsung Galaxy S23 Ultra: Który jest bardziej wytrzymały?

Zastanawiacie się czy iPhone 15 Pro Max czy Samsung Galaxy S23 Ultra jest bardziej wytrzymały? Najnowszy test odpowie nam na to  pytanie.

Według niedawnego testu przeprowadzonego przezPhoneBuff, nowy iPhone 15 Pro Max wydaje się być mniej wytrzymały niż jego konkurent na rynku, Samsung Galaxy S23 Ultra. Obydwa urządzenia przeszły przez rygorystyczne testy upadku, aby ocenić ich zdolność do wytrzymania uszkodzeń mechanicznych. Warto zauważyć, że testy były przeprowadzone z użyciem specjalistycznych maszyn, które zapewniają spójność i powtarzalność wyników.

W serii czterech różnych rund upadków, w tym upadku na tył, narożnik, przód urządzenia oraz dodatkowej rundy na stalowej powierzchni, Samsung Galaxy S23 Ultra wykazał się lepszą wytrzymałością, uzyskując końcową ocenę 39 na 40 możliwych punktów. W porównaniu, iPhone 15 Pro Max zdobył 37 punktów. Chociaż różnica w wynikach jest niewielka, zwraca uwagę fakt, że w trzech na cztery rundy, model od Samsunga doznał mniej uszkodzeń.

Jest to o tyle interesujące, że oba urządzenia używają różnych materiałów w swojej konstrukcji. W przypadku iPhone’a 15 Pro Max, który ma zarówno przednią, jak i tylną szybę, zauważono, że obie pękły podczas testów. Samsung Galaxy S23 Ultra, wykonany z aluminium, okazał się bardziej odporny na upadek na narożniku, co potwierdza zalety tego materiału w porównaniu z tytanem używanym w iPhone.

W skrócie: Obydwa testowane smartfony okazały się w pełni funkcjonalne po serii upadków, co świadczy o ich ogólnej wytrzymałości. Niemniej jednak, iPhone 15 Pro Max zdaje się być nieco mniej odporny na uszkodzenia niż Samsung Galaxy S23 Ultra, co może wpłynąć na wybór potencjalnych kupujących zaniepokojonych kwestią trwałości. Nawet jeśli różnice są niewielkie, dla niektórych użytkowników mogą one być decydujące. Warto również zauważyć, że iPhone 15 Pro Max zdaje się być mniej wytrzymały nawet w porównaniu z niektórymi swoimi poprzednikami, co może stanowić dodatkowy element rozważań dla lojalnych użytkowników Apple.

W efekcie, wybór pomiędzy dwoma flagowymi modelami może zależeć od różnych czynników, ale jeżeli dla Ciebie kluczowa jest wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, Samsung Galaxy S23 Ultra wydaje się być bardziej odpowiednim wyborem.

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 178

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top