lot alaska

iPhone przetrwał upadek z samolotu z wysokości prawie 5 km!

iPhone przetrwał upadek z samolotu z wysokości blisko 5 kilometrów! Telefon wypadł prawdopodobnie z samolotu linii Alaska Airlines lot ASA 1282.

Jeden użytkownik serwisu X (dawniej Twitter) o pseudonimie @SeanSafyre podzielił się wiadomością w której napisał iż znalazł iPhone’a na poboczu drogi. Telefon był w trybie „SOS”, z baterią w połowie naładowaną. Kiedy otworzył e-maile, zdał sobie sprawę, że właściciel tego iPhone’a został zarejestrowany w celu odbioru bagażu na lot ASA1282 linii Alaska Airlines. Zdjęcie towarzyszące jego postowi szybko zyskało kilka milionów wyświetleń.

“Znalazłem iPhone na poboczu drogi… Wciąż w trybie samolotowym, z połową naładowanej baterii na ekranie była informacja dotycząca bagażu przewoźnika #AlaskaAirlines ASA1282. Przeżył upadek z wysokości 16 000 stóp! Kiedy zgłosiłem to, Zoe z @NTSB powiedziała, że to DRUGI znaleziony telefon. Jeszcze brakuje drzwi.” – napisał @SeanSafyre na swoim koncie na serwisie X.

Nie podano dokładnego modelu, ale obecność Dynamic Island wskazuje, że jest to iPhone 14 Pro lub nowszy. Telefon był również wyposażony w twardą obudowę, jednak nie określono marki i modelu. Aby zrozumieć kontekst, należy wspomnieć, o feralnym rejsie ASA 1282 linii Alaska Airlines.

Lot ASA1282 linii Alaska Airlines

W ubiegły piątek Boeing 737 Max 9 linii Alaska Airlines lądował awaryjnie w Portland w stanie Oregon z powodu obniżenia ciśnienia w kabinie. Samolot podchodził do lądowania  z wysokości około 5 kilometrów. Powodem awaryjnego lądowania było oderwanie się drzwi ewakuacyjnych.

Chociaż wszystkim 177 pasażerom i załodze udało się wyjść bez szwanku, silny wiatr spowodowany oderwaniem drzwi spowodował chaos na pokładzie. Świadek zeznał, że siła wiatru była tak duża, że wyrwała telefon z rąk pasażera.

Boeing 737-MAX 9

Choć imponujące jest to, że telefon przetrwał prawie 5-kilometrowy upadek praktycznie nietknięty, istnieje możliwe wytłumaczenie tego zjawiska. Zdjęcia miejsca, gdzie znaleziono iPhone’a, udostępnione przez @SeanSafyre, pokazują krzewy, które mogły złagodzić upadek tego owocowego telefonu.

Ocalały iPhone

Historia o odnalezieniu nietkniętego iPhone’a wywołała ogromne zainteresowanie i szybko rozprzestrzeniła się w mediach społecznościowych. Sean Bates, mieszkaniec Oregonu, podzielił się swoim niezwykłym odkryciem na Twitterze i zdjęcie tego iPhone’a związane z rejsami Alaska Airlines szybko zdobyło miliony wyświetleń.

Bates podzielił się również informacją, że jest to drugi znaleziony telefon, co sugeruje, że może to być początek serii nietypowych odkryć. Co ciekawe, drzwi zapasowego wyjścia z samolotu również zostały odnalezione.

Reakcja władz i konsekwencje awarii

Po incydencie władze szybko zareagowały, nakazując tymczasowe wycofanie z eksploatacji prawie 171 samolotów Boeing 737 MAX 9, w tym również maszyn linii Alaska Airlines, w celu przeprowadzenia dokładnych inspekcji. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) nakazała te niezbędne kontrole przed wznowieniem lotów.

A co wy o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 255

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top