Krzysiek Borek09.10.2017
iTunes z App Store ponownie dostępny

Na razie nie korzystam z iTunes, ale trochę zabolał mnie fakt, że najnowsza wersja została pozbawiona App Store.

Często właśnie za pośrednictwem tego programu pobierałem aplikacje na iPhone’a lub iPada, na szczęście pojawiła się wersja, która przywraca sklep i bibliotekę aplikacji.

Apple oficjalnie opisuje tę wersję, jako narzędzie firmowe potrzebne do umieszczania aplikacji w App Store, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zwykli użytkownicy pobrali program.

iTunes 12.6.3 jest dostępne na macOS i Windowsa, ponadto nakłada się na wersję 12.7 i działa bez zarzutów. Niestety musimy od nowa budować swoją bibliotekę, ale wydaje mi się, że rekompensata w postaci przeglądania dzwonków i kupionych przez nas aplikacji osłodzi nam korzystanie z tego narzędzia. 12.7 jest skupione na filmach,serialach, podcastach i audiobookach, co spotkało się z dezaprobatą użytkowników. Większość z nas była przyzwyczajona do kombajnu, który wraz z najnowszą wersją (12.7) stracił na swojej funkcjonalności.

Specjalna wersja programu wspiera iPhone’y 8, X i iOS 11, ale nie wydaje mi się, żeby całkowicie wyparła najnowszą kompilację. Mam jednak nadzieję, że będzie istnieć obok niej, gdyby niektórzy z was marzyli o sprawdzaniu biblioteki dzwonków lub aplikacji. Obecnie nie wiemy jak długo aplikacja będzie działać, bo jest przeznaczona klientom biznesowym, a nie końcowym.

Nie mniej jednak warto ją pobrać, ale mam wrażenie, że wraz z biegiem czasu możemy spodziewać się usunięcia witryny iTunes Preview. Wydaje mi się, że wraz z jej usunięciem będziemy pobierali aplikacje wyłącznie za pośrednictwem urządzeń mobilnych Apple lub App Store dla komputerów.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek