Krzysiek Borek05.08.2018
Jailbreak dla watchOS 4.1 dostępny dla deweloperów

Jailbreak w większości przypadków kojarzy mi się wyłącznie z urządzeniami mobilnymi Apple takimi, jak iPhone, iPad i iPod Touch.

Jednak ostatnio pojawił się na Apple TV, a jedynym nie ruszonym urządzeniem był inteligentny zegarek, którego zabezpieczenia również padły.

Tihmstar nadal chwytliwą nazwę dla swojego projektu, ponieważ jego “Jailbreak” nazywa się JelbrekTime. Według informacji z GitHuba autora wiemy, że narzędzie jest kompatybilne z każdym Apple Watch Series 3 pod warunkiem, że zegarek działa na watchOS 4.1. W tej chwili tylko najnowszy zegarek jest kompatybilny, ale być może komuś uda się poszerzyć gamę kompatybilnych urządzeń i wersji oprogramowania.

JelbrekTime używa v0rtex’a do obejścia zabezpieczeń jądra systemowego, a dzięki tfp0 i h3lix nabywa prawa do przeglądania systemu plików wtachOS 4.1.

W tej chwili nie ma mowy o Cydii dla Apple Watch biorąc pod uwagę wczesną fazę projektu, więc na razie JelbrekTime jest bezużyteczny dla zwykłych użytkowników. Potrzeba czasu, aby cokolwiek powstało na zegarek, choć w przeszłości pojawił się jeden projekt wtyczki dla watchOS.

Śledzę Tihmstara na Twitterze i chwilę po wydaniu narzędzia dał jasno do zrozumienia, że to koniec (przynajmniej w jego przypadku) i chłopak zamierza sprzedać swój zegarek. To oznacza, że ktoś musi przejąć projekt i samemu go dokończyć, aby był kompatybilny z większą ilością zegarków i watchOS lub, aby dobrze działał wyłącznie na watchOS 4.1 i Apple Watch Series 3.

Czy Jailbreak watchOS ma rację bytu?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS