Krzysiek Borek28.07.2018
Jailbreak iOS 11.2 – 11.3.1 bez komputera

Od niedawna możemy zrobić Jailbreak nieco nowszych wersji iOS w porównaniu do 11.1.2, więc w tym celu zdecydowałem się na zakup iPada Air WiFi z iOS 11.2.2, żeby zrobić Jailbreak za pomocą aplikacji Electra (multipath).

Zazwyczaj wykonanie Jailbreak wiąże się z instalacją aplikacji za pomocą Cydia Impactor używając komputera, ale można to zrobić bez niego. Wystarczy pobrać aplikację Tweakbox umożliwiającą pobranie dwóch wersji Elektry. Jedna to multipath (Jailbreak robi za każdym razem), a druga vfs, która niestety ma niższy współczynnik powodzenia operacji.

Co robimy przed Jailbreak?

  • upewniamy się, że nasze urządzenie ma odpowiednią wersję iOS (od 11.2 do 11.3.1)

  • wykonujemy kopię zapasową danych

Jailbreak bez komputera

  • Pobieramy aplikację Tweakbox, po czym musimy zatwierdzić profil do jej używania. W tym celu przechodzimy do Ustawienia → Ogólne → Profile i urządzenia zarządzane. Właśnie wtedy zatwierdzamy profil dla aplikacji Tweakbox.
  • Otwieramy wcześniej pobraną aplikację i przechodzimy do Apps → Tweakbox Apps. W niej wyszukujemy Electrę i pobieramy wersję multipath (proper).

  • Zezwalamy aplikacji Tweakbox na instalację Electry, ale po jej instalacji nie włączamy aplikacji do wprowadzenia urządzenia w tryb Jailbreak. Znowu musimy przejść do Ustawienia → Ogólne → Profile i urządzenia zarządzane, aby zatwierdzić profil do uruchomienia aplikacji Electra.

  • Po zaufaniu profilu możemy przystąpić do głównego przedsięwzięcia. Uruchamiamy Elektrę z ekranu początkowego i stukamy na Jailbreak. Aplikacja najpierw wykona kopię zapasową APFS i dopiero przystąpi do wprowadzenia urządzenia w tryb Jailbreak.

  • Po zakończeniu operacji urządzenie przejdzie Respring, a na ekranie początkowym powinna pojawić się ikona Cydii, oznaczająca prawidłowo wykonaną operację.

  • Teraz pozostaje nam instalacja ulubionych wtyczek i aplikacji z Cydii, ja zacząłem od iCleaner Pro i przejrzenia historii zakupionych i otrzymanych aplikacji/wtyczek.

To wszystko ode mnie, operacja nie należy do najtrudniejszych i powinniście sobie z nią spokojnie poradzić. Musicie tylko uważać na najnowszą wersję Cydii, która może przestać działać (w moim przypadku przestała), ale to da się naprawić w dość prosty sposób, choć wymaga on posiadania komputera.

Źródło: Opracowanie własne
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek