ventura

Jak przygotować Mac do aktualizacji macOS Ventura

macOS Ventura pojawi się już dziś wieczorem, więc opiszemy Wam co należy wykonać i jak przygotować Mac do instalacji nowego systemu operacyjnego.

Na początek zacznijmy oczywiście od listy kompatybilnych komputerów Mac z macOS Ventura.

Kompatybilne komputery Mac z macOS Ventura

Jak przygotować Mac do aktualizacji macOS Ventura poradniki Maos venutra, jak zainstalować macOS ventura, jak przygotować komputer Mac do instalacji macOS bentura macOS Ventura pojawi się już dziś wieczorem, więc opiszemy Wam co należy wykonać i jak przygotować Mac do instalacji nowego systemu operacyjnego. ventura 2

 • iMac 2017 i nowsze
 • Mac Pro 2019 i nowsze
 • iMac Pro 2017
 • Mac Studio 2022
 • Mac mini 2018 i nowsze
 • MacBook Air 2018 i nowsze
 • MacBook 2017 i nowsze
 • MacBook Pro 2017 i nowsze

Aktualizacja aplikacji

Jak przygotować Mac do aktualizacji macOS Ventura poradniki Maos venutra, jak zainstalować macOS ventura, jak przygotować komputer Mac do instalacji macOS bentura macOS Ventura pojawi się już dziś wieczorem, więc opiszemy Wam co należy wykonać i jak przygotować Mac do instalacji nowego systemu operacyjnego. AppStore 1

Aby uniknąć problemów z kompatybilnością, zalecamy sprawdzanie Mac App Store lub witryn deweloperów pod kątem nowych aktualizacji już teraz, ponieważ macOS Ventura beta jest dostępny od miesięcy, a wiele aplikacji wydało już aktualizacje pełnego wsparcia.

Jeśli aplikacja, której używasz do pracy, nie obsługuje macOS Monterey lub nie wydała aktualizacji, która pozwala na jej używanie, upewnij się, że działa na macOS Ventura przed przystąpieniem do aktualizacji systemu operacyjnego.

Czyszczenie komputera Mac

Jak przygotować Mac do aktualizacji macOS Ventura poradniki Maos venutra, jak zainstalować macOS ventura, jak przygotować komputer Mac do instalacji macOS bentura macOS Ventura pojawi się już dziś wieczorem, więc opiszemy Wam co należy wykonać i jak przygotować Mac do instalacji nowego systemu operacyjnego. macbookairm2 1 2

Upewnij się, że masz co najmniej 15-20 GB wolnego miejsca, aby uniknąć problemów. Opróżnij Kosz, usuń zduplikowane zdjęcia i filmy, odinstaluj aplikacje, których nie używasz, użyj oprogramowania takiego jak CleanMyMac X, sprawdź folder Downloads i uporządkuj swoje pliki.

Kopia zapasowa

Przed uaktualnieniem  pamiętaj o wykonaniu kopii zapasowej komputera Mac za pomocą Time Machine (zalecane) lub oprogramowania innej firmy.

Kiedy zainstalować macOS Ventura?

Jeśli używasz swojego Maca do pracy, dobrym pomysłem może być odczekanie kilku dni przed uaktualnieniem do macOS Ventura, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych błędów i czy aplikacje, których najczęściej używasz, działają płynnie. Zazwyczaj nowe wersje macOS działają bez zarzutu, ale w niektórych przypadkach lepiej nie ryzykować.

Masz betę?

Jeśli zainstalowaliście już macOS Ventura RC, to zazwyczaj finalna wersja ma takie samo oznaczenie, więc aktualizacja nie pojawi się w aplikacji Uaktualnienia.

Instalacja macOS Ventura

Jak przygotować Mac do aktualizacji macOS Ventura poradniki Maos venutra, jak zainstalować macOS ventura, jak przygotować komputer Mac do instalacji macOS bentura macOS Ventura pojawi się już dziś wieczorem, więc opiszemy Wam co należy wykonać i jak przygotować Mac do instalacji nowego systemu operacyjnego. macOSVentura

 • Podłącz komputer Mac do źródła zasilania i upewnij się, że jest on podłączony do Internetu.
 • Otwórz Mac App Store i wpisz Ventura w pasku wyszukiwania (który najprawdopodobniej już widzisz na stronie głównej)
 • Kliknij na Otwórz, a następnie na Instaluj.
 • Jak tylko pobieranie zostanie zakończone, wykonaj kroki wskazane przez kreatora. Procedura nie będzie zbyt krótka i może wymagać kilku restartów Maca.

Gotowy na aktualizację? Oczywiście gdy tylko nowy system zostanie wydany damy Wam znać.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top