Krzysiek Borek07.02.2018
Jak sprawdzić kondycję baterii i włączyć lub wyłączyć obniżenie wydajności w iOS 11.3

Apple dotrzymało słowa i na początku lutego (wczoraj) udostępniło kolejną wersję poglądową iOS 11.3. Dzisiejsza aktualizacja wprowadziła funkcję “Kondycja baterii”, choć po wadze aktualizacji (ponad 320MB) się tego nie spodziewałem.

Trzeba pamiętać, że funkcja ma jeszcze dopisek (Beta), więc również ona nie jest w pełni ukończona. Na szczęście możemy przynajmniej sprawdzić, jak ma działać.

Funkcja działa obecnie na:

  • iPhone SE
  • iPhone 6/6 Plus
  • iPhone 6s/6s Plus
  • iPhone 7/7 Plus
  • iPhone 8/8 Plus
  • iPhone X

Dokładne informacje o baterii znajdziemy przechodząc do Ustawienia – Bateria – Kondycja baterii (beta). Po przejściu do zakładki odnajdziemy informację o maksymalnej pojemności i w moim przypadku Gotowości na szczytowy pobór mocy. Na nowym sprzęcie, z kondycją baterii wynoszącą 100% nie uświadczycie gotowości na szczytowy pobór mocy.

Jednak w momencie, gdy kondycja baterii w waszym urządzeniu nie należy do najwyższych pojawi się możliwość włączenia lub wyłączenia obniżenia wydajności. W przypadku mojego iPhone’a 6 Plus przełącznik się nie pojawił, pomimo że bateria ma 79% pojemności.

Zarządzanie zasilaniem jest automatycznie wyłączone, jednak po nagłym wyłączeniu urządzenia funkcja zostanie włączona automatycznie. Ma to na celu przeciwdziałanie nagłym wyłączeniom urządzeń ze zużytymi bateriami.

Nie można ręcznie włączać i wyłączać nowej funkcji, co dla mnie jest nie zrozumiałe. Chciałbym mieć wybór pomiędzy wysoką wydajnością lub zachowaniem odpowiedniej kondycji baterii. Automatyczne włączenie lub wyłączenie po spełnieniu danego warunku nie napawa optymizmem. Pamiętajcie, że to na razie eksperymentalna funkcja w testowej wersji iOS. To może oznaczać, że w momencie wydania stabilnej wersji dla wszystkich użytkowników funkcja będzie działać inaczej lub tak samo, jak obecnie.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek