Jak włączyć i korzystać z funkcji Universal Control na iPad i Mac poradniki, ciekawostki Universal Control, macos 12.3, Jak włączyć Universal Control na ipados 15.4, Jak włączyć Universal Control, co to jest Universal Control W iPadOS 15.4 i macOS 12.3, Apple wreszcie dodało Universal Control. W tym wpisie dowiesz się jak włączyć funkcję i jak z niej korzystać. Universal Control 1300x700

Jak włączyć i korzystać z funkcji Universal Control na iPad i Mac

W iPadOS 15.4 i macOS 12.3, Apple wreszcie dodało Universal Control. W tym wpisie dowiesz się jak włączyć funkcję i jak z niej korzystać.

Wielu uważa Universal Control za jedną z kluczowych funkcji iPadOS 15 i macOS Monterey. Dla tych którzy nie wiedzą przypomnimy, że funkcji ta umożliwia sterowanie wieloma komputerami Mac i iPadami za pomocą jednej myszy i klawiatury. Ustawienia funkcji są dostępne zarówno na Macu, jak i iPadzie, a funkcja jest domyślnie włączona po aktualizacji do nowych wersji oprogramowania.

Jak włączyć i korzystać z Universal Control na iPad i Mac

Jak włączyć i korzystać z funkcji Universal Control na iPad i Mac poradniki, ciekawostki Universal Control, macos 12.3, Jak włączyć Universal Control na ipados 15.4, Jak włączyć Universal Control, co to jest Universal Control W iPadOS 15.4 i macOS 12.3, Apple wreszcie dodało Universal Control. W tym wpisie dowiesz się jak włączyć funkcję i jak z niej korzystać. universal

Tak jak wspomnieliśmy powyżej po zainstalowaniu odpowiednich wersji  czyli iOS 15.4 i macOS 12.3 funkcja jest domyślnie włączona. Wystarczy zbliżyć do siebie iPada i MacBooka (jak na powyższym obrazku) i gotowe. Należy jednak pamietać, że do poprawnego działania zarówno na Mac jak i iPad musi być włączone Bluetooth, Wi-Fi i Handoff.

Urządzenia kompatybilne z Universal Control to:

 • MacBook Pro (2016 i nowsze)
 • MacBook (2016 i nowsze)
 • MacBook Air (2018 r. i nowsze)
 • iMac (2017 i nowsze)
 • iMac (5K Retina 27-calowy, koniec 2015 r.)
 • iMac Pro, Mac mini (2018 i nowsze)
 • Mac Pro (2019)
 • Dowolny iPad Pro
 • iPad Air (3. generacji i nowsze)
 • iPad (6. generacji i nowsze)
 • iPad mini (5. generacji i nowsze)

Podobnie jak w przypadku SideCar, ustawienia Universal Control są ograniczone. Bez podłączonego drugiego urządzenia możesz przejść do Preferencje systemowe – Wyświetlacze i kliknąć Zaawansowane , aby wyświetlić ustawienia Universal Control.

Jak włączyć i korzystać z funkcji Universal Control na iPad i Mac poradniki, ciekawostki Universal Control, macos 12.3, Jak włączyć Universal Control na ipados 15.4, Jak włączyć Universal Control, co to jest Universal Control W iPadOS 15.4 i macOS 12.3, Apple wreszcie dodało Universal Control. W tym wpisie dowiesz się jak włączyć funkcję i jak z niej korzystać. universal 1

Jeśli urządzenie jest już podłączone, musisz przejść do Ekrany – Ustawienia wyświetlania – Zaawansowane. Na iPadzie należy udać się do Ogólne – AirPlay i Handoff .

Ogólnie jesteśmy pod wrażeniem łatwości konfiguracji i obsługi. Funkcja działa dobrze, nie ma żadnych opóźnień czy zawieszek.  Zresztą zobaczcie sami.

Gorąco polecamy i zachęcamy do korzystania z nowości. Naszym zdaniem jest to zdecydowanie jedna z fajniejszych funkcji jaka pojawiła się w systemie iPadOS 15. A co Ty sądzisz? Czy będziesz korzystać z tej funkcji? Daj nam znać w komentarzach.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top