Krzysiek Borek31.01.2018
Jak wykonać aktualizację oprogramowania HomePod

W zeszłym tygodniu rozpoczęto przedsprzedaż inteligentnego głośnika Homepod, a my przynajmniej dowiedzieliśmy się, jak będą załatwiane aktualizacje oprogramowania.

HomePod działa na nieco zmodyfikowanej wersji iOS, co oznacza, że aktualizacje oprogramowania będą odbywać się równo z urządzeniami mobilnymi. Obecnie głośnik ma iOS 11.2.5 i z taką wersją oprogramowania pojawi się w domach jego użytkowników.

Aktualizacje będą dostępne w aplikacji Dom, a powiadomienia o dostępności nowszej wersji systemu dostaniemy w momencie jego udostępnienia. Użytkownik będzie mógł ustawić automatyczną aktualizację, ale obecnie nie wiemy, jak będzie działać. Nową wersję systemu będziemy mogli zainstalować na jednym głośniku, wielu w domu lub parze (stereo).

iOS 11.3 będzie pierwszą wersją systemu operacyjnego ze wsparciem dla parowania stereo. Powiadomienie o nowej funkcji będzie należeć do aplikacji mobilnej Dom i wygląda na to, że 11.3 wprowadzi funkcję parowania głośników do odtwarzania muzyki na ich większej ilości.

HomePod z pewnością będzie aktualizowany w ten sam sposób, co watchOS, więc wymagania dotyczące aktualizacji będą podobne. Oznacza to, że iPhone będzie musiał mieć nowszą wersję iOS, abyśmy mogli zaktualizować oprogramowanie głośnika.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek