macOS 10.15

Jaką nazwę otrzyma tegoroczny macOS 10.15

Już za kilka dni Apple pokaże nam nową wersję MacOS. Co roku firma wymyśla unikalne nazwy swoich systemów operacyjnych. Jaką nazwę otrzyma tegoroczna wersja macOS?

Przez kilka lat Apple używało nazw związanych z pasmem górskim Sierra Nevada w USA. W zeszłym roku firma zmieniła nieco kurs i nazwała swój system operacyjny na cześć pustyni Mojave. Wszystkie te lokalizacje geograficzne znajdują się w Kalifornii, więc sądzimy, że Apple nie zmieni swoich tradycji w macOS 10.15.

Jaką nazwę otrzyma tegoroczny macOS 10.15 polecane, ciekawostki nazwa macOS 10.15, macOS 10.15, Apple  Już za kilka dni Apple pokaże nam nową wersję MacOS. Co roku firma wymyśla unikalne nazwy swoich systemów operacyjnych. Jaką nazwę otrzyma tegoroczna wersja macOS?
 Macbook Pro

W 2014 r. Apple złożyło szereg wniosków o prawa do znaków towarowych w Trynidadzie i Tobago (Karaiby). Firma zarejestrowała długą listę przedmiotów, które zawierają nazwy miast, zabytków, gór i pustyń. Warto zauważyć, że wśród możliwych wariantów istnieją nawet nazwy zwierząt, w taki czy inny sposób, które są symbolami Ameryki Południowej.

Prawdopodobne nazwy macOS 10.15

Pełna lista zarejestrowanych nazw jest następująca: Redwood, Mammoth, California, Big Sur, Pacific, Diablo, Miramar, Rincon, Redtail, Condor, Grizzly, Farallon, Tiburon, Monterey, Skyline, Shasta, Sequoia, Ventura i Sonoma.

Jako ostatnie do listy w roku 2018 dodano: Sequoia, Sonoma i Ventura i to one najprawdopodobniej będą najpoważniejszymi kandydatami w tym roku. Poniżej małe wyjaśnienie:

  • Sequoia – park narodowy, znany na całym świecie ze swoich wysokich drzew;
  • Sonoma  – jest miejscem narodzin kalifornijskiego wina;
  • Ventura – nadmorskie miasto w Kalifornii, znane z surfingu i windsurfingu.

Co o tym myślisz Jaka nazwa otrzyma MacOS 10.15?

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry