Kaspersky wykrył nową wersję wirusa FinSpy na iOS ciekawostki wirus, FinSpy, Apple  Kaspersky Lab wykrył nową wersję FinSpy, wirusa spyware, który odczytuje komunikację osobistą użytkowników, w tym również te chronione szyfrowaniem end-to-end. wirus

Kaspersky wykrył nową wersję wirusa FinSpy na iOS

Kaspersky Lab wykrył nową wersję FinSpy, wirusa spyware, który odczytuje komunikację osobistą użytkowników, w tym również te chronione szyfrowaniem end-to-end.

Wirus przechwytuje listy kontaktów, geolokalizację, hasła z witryn i różnych programów, korespondencję z aplikacji takich jak: Telegram , WhatsApp, Signal. Nowa wersja wirusa, którą badał Kaspersky Lab może być zainstalowana tylko na iPhonie lub iPadzie z wersją iOS 11 i niższą.

Kaspersky wykrył nową wersję wirusa FinSpy na iOS ciekawostki wirus, FinSpy, Apple  Kaspersky Lab wykrył nową wersję FinSpy, wirusa spyware, który odczytuje komunikację osobistą użytkowników, w tym również te chronione szyfrowaniem end-to-end. kasp

Oprogramowanie szpiegujące jest rozpowszechniane za pomocą linków w e-mailach, SMS-ach, komunikatorach internetowych i sieciach społecznościowych. Działa tylko wtedy, gdy sami go zainstalujemy i przypadkowo otworzymy umożliwiając tym samym dostęp do systemu.

Aby się przed tym ochronić, wystarczy po prostu nie otwierać niesprawdzonych linków i nie pobierać na smartfony podejrzanych programów.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry