Konsola Sony PlayStation 5 zhakowana ciekawostki Sony PlayStation 5, PS5 zhakowana, konsola play station 5 zhakowana  Hakerzy, którzy identyfikują się z grupą Fail0verflow, poinformowali, że zdołali włamać się do oprogramowania popularnej konsoli do gier Sony PlayStation 5. Eksperci poinformowali o tym na swoim koncie na Twitterze. PS5 1300x700

Konsola Sony PlayStation 5 zhakowana

Hakerzy, którzy identyfikują się z grupą Fail0verflow, poinformowali, że zdołali włamać się do oprogramowania popularnej konsoli do gier Sony PlayStation 5. Eksperci poinformowali o tym na swoim koncie na Twitterze.

Według źródła hakerzy z Fail0verflow byli w stanie uzyskać główne klucze szyfrowania oprogramowania konsoli. Najprawdopodobniej została wykorzystana luka sprzętowa. Teoretycznie te klucze mogą pozwolić na odszyfrowanie oprogramowania PS5 – otworzy to drzwi do tworzenia i instalowania różnych emulatorów, innych systemów operacyjnych.

Nawiasem mówiąc, Fail0verflow nie jest jedynym, który był w stanie dostać się do kluczy szyfrujących. Podobne sukcesy odniósł inny haker, Andy Nguyen – w sieci nazywa siebie Theflow0. Andy napisał również na Twitterze, że ma dostęp do menu debugowania konsoli.

Na chwilę obecną ten hack nie ma praktycznego zastosowania – wykryta do tej pory luka pozwala jedynie na wymyślenie dla niego aplikacji. Warto zauważyć, że Fail0verflow wcześniej znalazł klucze szyfrowania z PlayStation 4, ale nie ujawnił ich, dopóki Sony nie opublikowało łatki dla swojego systemu operacyjnego.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top