Lenovo Yoga Tab 3 LTE - recenzja urządzenia recenzje, polecane zalety, yoga tab 3, wady, Tablet, polska recenzja Lenovo Yoga Tab 3 LTE, polska recenzja, Lenovo Yoga Tab 3 LTE, lenovo, jak działa Lenovo Yoga Tab 3 LTE, czy warto kupić Lenovo Yoga Tab 3 LTE, cena Lenovo Yoga Tab 3 LTE Nie ma się co oszukiwać, większość obecnie dostępnych tabletów wygląda niemal tak samo i różnią je od siebie drobne szczegóły wprowadzane do wzornictwa z generacji na generację, ale jednym z odmiennych modeli jest bez wątpienia seria tabletów Yoga, wprowadzona na rynek mobilny przez Lenovo. Czy przednie głośniki stereo i fabrycznie zamontowany stojak wystarczy, aby przykuć uwagę potencjalnego nabywcy? yoga

Lenovo Yoga Tab 3 LTE – recenzja urządzenia

Nie ma się co oszukiwać, większość obecnie dostępnych tabletów wygląda niemal tak samo i różnią je od siebie drobne szczegóły wprowadzane do wzornictwa z generacji na generację, ale jednym z odmiennych modeli jest bez wątpienia seria tabletów Yoga, wprowadzona na rynek mobilny przez Lenovo. Czy przednie głośniki stereo i fabrycznie zamontowany stojak wystarczy, aby przykuć uwagę potencjalnego nabywcy?

Zanim przejdziemy do recenzji, zapoznamy się ze specyfikacją Yoga Tab 3 LTE, która obejmuje:

 • wyświetlacz IPS LCD o przekątnej 10,1 – cala i rozdzielczości 1280 × 800 pikseli (149 ppi)
 • układ scalony Qualcomm Snapdragon 210 o taktowaniu 1,3GHz (4x Cortex – A7), 1GB pamięci operacyjnej i GPU Adreno 304
 • Android 5.1.1 Lollipop
 • 16GB pamięci wewnętrznej (11,16GB dostępnej dla użytkownika) z możliwością rozbudowania za pomocą karty microSD (do 128GB)
 • 8MPix aparat główny i przedni (obracany o 180 stopni) z autofocusem i geotaggingiem (zdjęcia w rozdzielczości 8MPix, a wideo 2,1MPix)
 • niewymienna bateria o pojemności 8400mAh
 • LTE i WiFi

Wygląd i jakość wykonania

Jeżeli kiedykolwiek widzieliście/używaliście poprzedniej generacji tabletu, będziecie się czuli jak u siebie, choć z drugiej strony wzornictwo może wydać się dziwne. Zazwyczaj wszystkie tablety mają tak samo zbudowane krawędzie, jednakże Yoga Tab 3 ma masywny i zaokrąglony kręgosłup. Wykonano go wyłącznie z aluminium i zdecydowanie poprawia chwyt urządzenia, podczas korzystania z niego w orientacji pionowej, a po rozłożeniu sprzęt przypomina książkę.

Lenovo Yoga Tab 3 LTE - recenzja urządzenia recenzje, polecane zalety, yoga tab 3, wady, Tablet, polska recenzja Lenovo Yoga Tab 3 LTE, polska recenzja, Lenovo Yoga Tab 3 LTE, lenovo, jak działa Lenovo Yoga Tab 3 LTE, czy warto kupić Lenovo Yoga Tab 3 LTE, cena Lenovo Yoga Tab 3 LTE Nie ma się co oszukiwać, większość obecnie dostępnych tabletów wygląda niemal tak samo i różnią je od siebie drobne szczegóły wprowadzane do wzornictwa z generacji na generację, ale jednym z odmiennych modeli jest bez wątpienia seria tabletów Yoga, wprowadzona na rynek mobilny przez Lenovo. Czy przednie głośniki stereo i fabrycznie zamontowany stojak wystarczy, aby przykuć uwagę potencjalnego nabywcy? DSC 0010 2

Z lewej strony umieszczono przycisk zasilania (pierścień wokół niego miga podczas ładowania baterii), port microUSB i przycisk regulacji głośności, a po przeciwległej stronie znalazło się miejsce dla standardowego gniazda słuchawkowego (3,5 mm). Kręgosłup skrywa w sobie również głośniki stereo i obracany o 180 stopni aparat, dzięki czemu służy, jako główny i przedni w zależności od potrzeby.

Lenovo Yoga Tab 3 LTE - recenzja urządzenia recenzje, polecane zalety, yoga tab 3, wady, Tablet, polska recenzja Lenovo Yoga Tab 3 LTE, polska recenzja, Lenovo Yoga Tab 3 LTE, lenovo, jak działa Lenovo Yoga Tab 3 LTE, czy warto kupić Lenovo Yoga Tab 3 LTE, cena Lenovo Yoga Tab 3 LTE Nie ma się co oszukiwać, większość obecnie dostępnych tabletów wygląda niemal tak samo i różnią je od siebie drobne szczegóły wprowadzane do wzornictwa z generacji na generację, ale jednym z odmiennych modeli jest bez wątpienia seria tabletów Yoga, wprowadzona na rynek mobilny przez Lenovo. Czy przednie głośniki stereo i fabrycznie zamontowany stojak wystarczy, aby przykuć uwagę potencjalnego nabywcy? DSC 0025

Tylny panel został wykonany z tworzywa sztucznego i jego wykończenie jest matowe, co zdecydowanie ułatwia chwyt sprzętu, gdy używamy go w orientacji poziomej. Poza tym łatwo dostrzec, że wyciągany stojak zajmuje ćwiartkę całej tylnej powierzchni urządzenia. Okrągły przycisk służy do zwolnienia blokady, co pozwala na postawienie go na stole, a poza tym mamy dostęp do czytnika kart microSIM i microSD. Panel możemy ustawić w 90 stopniach, co zmienia go w podpórkę, a po złożeniu do 160, można go zawiesić. Aluminiowa konstrukcja jest wytrzymała, więc podczas użytkowania nie musicie się przejmować jej uszkodzeniem.

Lenovo Yoga Tab 3 LTE - recenzja urządzenia recenzje, polecane zalety, yoga tab 3, wady, Tablet, polska recenzja Lenovo Yoga Tab 3 LTE, polska recenzja, Lenovo Yoga Tab 3 LTE, lenovo, jak działa Lenovo Yoga Tab 3 LTE, czy warto kupić Lenovo Yoga Tab 3 LTE, cena Lenovo Yoga Tab 3 LTE Nie ma się co oszukiwać, większość obecnie dostępnych tabletów wygląda niemal tak samo i różnią je od siebie drobne szczegóły wprowadzane do wzornictwa z generacji na generację, ale jednym z odmiennych modeli jest bez wątpienia seria tabletów Yoga, wprowadzona na rynek mobilny przez Lenovo. Czy przednie głośniki stereo i fabrycznie zamontowany stojak wystarczy, aby przykuć uwagę potencjalnego nabywcy? DSC 0031

Komfortowa i wygodna konstrukcja Yoga Tab 3 przypadła mi do gustu, dzięki niej częściej korzystałem z tabletu w orientacji pionowej niż poziomej (co zazwyczaj robię). Wszystko za sprawą grubej podpórki, która idealnie leży w dłoni i nie boję się, że tak duża konstrukcja wypadnie mi z dłoni. Podczas grania również ją wykorzystywałem, dzięki temu moje ręce mogły odpocząć, a ja mogłem grać dłużej niż na poprzednio testowanych tabletach z 10 – calowym ekranem.

Lenovo Yoga Tab 3 LTE - recenzja urządzenia recenzje, polecane zalety, yoga tab 3, wady, Tablet, polska recenzja Lenovo Yoga Tab 3 LTE, polska recenzja, Lenovo Yoga Tab 3 LTE, lenovo, jak działa Lenovo Yoga Tab 3 LTE, czy warto kupić Lenovo Yoga Tab 3 LTE, cena Lenovo Yoga Tab 3 LTE Nie ma się co oszukiwać, większość obecnie dostępnych tabletów wygląda niemal tak samo i różnią je od siebie drobne szczegóły wprowadzane do wzornictwa z generacji na generację, ale jednym z odmiennych modeli jest bez wątpienia seria tabletów Yoga, wprowadzona na rynek mobilny przez Lenovo. Czy przednie głośniki stereo i fabrycznie zamontowany stojak wystarczy, aby przykuć uwagę potencjalnego nabywcy? DSC 0021

Pewnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dokupić etui do waszego tabletu, dzięki któremu zyskacie stojak, ale to dodatkowy wydatek, a Lenovo zapewnia go od początku. To przemyślane rozwiązanie i ma wiele praktycznych zastosowań, więc nie musimy wykładać dodatkowej gotówki na dedykowane etui. Pomimo cięższej konstrukcji w porównaniu z konkurencją, jego inteligentne wzornictwo i solidne wykonane zostawia ich w tyle.

Wyświetlacz i dźwięk

10 – calowy ekran o rozdzielczości 1280 × 800 pikseli nie oferuje najlepszego odwzorowania kolorów, a czernie zazwyczaj są szare. Na szczęście wysoka jasność maksymalna pozwala na komfortowe użytkowanie sprzętu w domu i na zewnątrz. Jestem bardzo zadowolony z kątów widzenia, jednak lśniąca matryca lubi odbijać światło. Zastosowany wyświetlacz nie należy również do najostrzejszych, nie trzeba go nawet przybliżać do oczu, aby ujrzeć pojedyncze piksele. Sprzęt na pewno nie sprawdzi się podczas czytania książek elektronicznych lub artykułów na portalach technologicznych.

Lenovo Yoga Tab 3 LTE - recenzja urządzenia recenzje, polecane zalety, yoga tab 3, wady, Tablet, polska recenzja Lenovo Yoga Tab 3 LTE, polska recenzja, Lenovo Yoga Tab 3 LTE, lenovo, jak działa Lenovo Yoga Tab 3 LTE, czy warto kupić Lenovo Yoga Tab 3 LTE, cena Lenovo Yoga Tab 3 LTE Nie ma się co oszukiwać, większość obecnie dostępnych tabletów wygląda niemal tak samo i różnią je od siebie drobne szczegóły wprowadzane do wzornictwa z generacji na generację, ale jednym z odmiennych modeli jest bez wątpienia seria tabletów Yoga, wprowadzona na rynek mobilny przez Lenovo. Czy przednie głośniki stereo i fabrycznie zamontowany stojak wystarczy, aby przykuć uwagę potencjalnego nabywcy? DSC 0020

Jak już wcześniej wspominałem, producent postanowił zastosować głośniki stereofoniczne, które umieszczono w miejscu odpowiedzialnym za trzymanie podpórki. Na szczęście schowane są w długim grillu i nie kłócą się z ogólnym wzornictwem Yogi. Wyposażono je w technologię Dolby Atmos, a dedykowana aplikacja pozwala na odpowiednią dla słuchacza optymalizację dźwięku podczas oglądania wideo, grania i słuchania muzyki. Dialogi w filmach i wokale w odtwarzanych przeze mnie kawałkach były ostre i słychać je lepiej od dźwięku w tle. Ogólnie, wydobywający się dźwięk jest dobrze wyważony nawet na maksymalnej głośności, a wysokie tony zachowują swoją integralność i nie uświadczymy tutaj metalicznego dźwięku lub pisków ? w przeciwieństwie do większości tabletów.

Oprogramowanie

Nakładka na system operacyjny Google od Lenovo nie dodaje zbyt wielu aplikacji obciążających sprzęt. Nie trudno zauważyć, że mamy tutaj czystego Androida 5.1.1 Lollipop ze zmienionymi ikonami i wieloma możliwościami personalizacji. W każdej chwili można zmienić rozmiar siatki pulpitu głównego lub etykiety aplikacji/gier bez pobierania programów uruchamiających firm trzecich, co jest mile widziane. Poza tym ekran główny, panel powiadomień i szuflada aplikacji nawiązują do Material Design, a reszta ikon próbuje się do tego dostosować, choć największe problemy ma z tym aplikacja Muzyka (od Lenovo). Jej wygląd nie jest spójny z całością, ale to czepianie się szczegółów na siłę.

Lenovo Yoga Tab 3 LTE - recenzja urządzenia recenzje, polecane zalety, yoga tab 3, wady, Tablet, polska recenzja Lenovo Yoga Tab 3 LTE, polska recenzja, Lenovo Yoga Tab 3 LTE, lenovo, jak działa Lenovo Yoga Tab 3 LTE, czy warto kupić Lenovo Yoga Tab 3 LTE, cena Lenovo Yoga Tab 3 LTE Nie ma się co oszukiwać, większość obecnie dostępnych tabletów wygląda niemal tak samo i różnią je od siebie drobne szczegóły wprowadzane do wzornictwa z generacji na generację, ale jednym z odmiennych modeli jest bez wątpienia seria tabletów Yoga, wprowadzona na rynek mobilny przez Lenovo. Czy przednie głośniki stereo i fabrycznie zamontowany stojak wystarczy, aby przykuć uwagę potencjalnego nabywcy? 1 3 Lenovo Yoga Tab 3 LTE - recenzja urządzenia recenzje, polecane zalety, yoga tab 3, wady, Tablet, polska recenzja Lenovo Yoga Tab 3 LTE, polska recenzja, Lenovo Yoga Tab 3 LTE, lenovo, jak działa Lenovo Yoga Tab 3 LTE, czy warto kupić Lenovo Yoga Tab 3 LTE, cena Lenovo Yoga Tab 3 LTE Nie ma się co oszukiwać, większość obecnie dostępnych tabletów wygląda niemal tak samo i różnią je od siebie drobne szczegóły wprowadzane do wzornictwa z generacji na generację, ale jednym z odmiennych modeli jest bez wątpienia seria tabletów Yoga, wprowadzona na rynek mobilny przez Lenovo. Czy przednie głośniki stereo i fabrycznie zamontowany stojak wystarczy, aby przykuć uwagę potencjalnego nabywcy? 3 1 Lenovo Yoga Tab 3 LTE - recenzja urządzenia recenzje, polecane zalety, yoga tab 3, wady, Tablet, polska recenzja Lenovo Yoga Tab 3 LTE, polska recenzja, Lenovo Yoga Tab 3 LTE, lenovo, jak działa Lenovo Yoga Tab 3 LTE, czy warto kupić Lenovo Yoga Tab 3 LTE, cena Lenovo Yoga Tab 3 LTE Nie ma się co oszukiwać, większość obecnie dostępnych tabletów wygląda niemal tak samo i różnią je od siebie drobne szczegóły wprowadzane do wzornictwa z generacji na generację, ale jednym z odmiennych modeli jest bez wątpienia seria tabletów Yoga, wprowadzona na rynek mobilny przez Lenovo. Czy przednie głośniki stereo i fabrycznie zamontowany stojak wystarczy, aby przykuć uwagę potencjalnego nabywcy? 2 2

Cieszę się, że nie ma tutaj zbyt wielu fabrycznych aplikacji, z których mało kto korzysta (przynajmniej tak mi się wydaje), choć aplikacje takie, jak SHAREit, SYNCit HD i parę innych nie są potrzebne użytkownikom, to dobrze, że w ogóle są. Na szczęście można je wyłączyć lub trwale odinstalować, jeżeli użytkownik ich nie potrzebuje.

Wydajność i żywotność baterii

Lenovo Yoga Tab 3 nie należy do najwydajniejszych konstrukcji na rynku mobilnym, więc nie spodziewajcie się wysokiej wydajności. Podczas codziennego użytkowania radzi sobie dobrze, ale zwalnia, gdy używamy bardziej złożonych aplikacji, potrzebujących więcej mocy obliczeniowej.

Lenovo Yoga Tab 3 LTE - recenzja urządzenia recenzje, polecane zalety, yoga tab 3, wady, Tablet, polska recenzja Lenovo Yoga Tab 3 LTE, polska recenzja, Lenovo Yoga Tab 3 LTE, lenovo, jak działa Lenovo Yoga Tab 3 LTE, czy warto kupić Lenovo Yoga Tab 3 LTE, cena Lenovo Yoga Tab 3 LTE Nie ma się co oszukiwać, większość obecnie dostępnych tabletów wygląda niemal tak samo i różnią je od siebie drobne szczegóły wprowadzane do wzornictwa z generacji na generację, ale jednym z odmiennych modeli jest bez wątpienia seria tabletów Yoga, wprowadzona na rynek mobilny przez Lenovo. Czy przednie głośniki stereo i fabrycznie zamontowany stojak wystarczy, aby przykuć uwagę potencjalnego nabywcy? Wydajność 1 Lenovo Yoga Tab 3 LTE - recenzja urządzenia recenzje, polecane zalety, yoga tab 3, wady, Tablet, polska recenzja Lenovo Yoga Tab 3 LTE, polska recenzja, Lenovo Yoga Tab 3 LTE, lenovo, jak działa Lenovo Yoga Tab 3 LTE, czy warto kupić Lenovo Yoga Tab 3 LTE, cena Lenovo Yoga Tab 3 LTE Nie ma się co oszukiwać, większość obecnie dostępnych tabletów wygląda niemal tak samo i różnią je od siebie drobne szczegóły wprowadzane do wzornictwa z generacji na generację, ale jednym z odmiennych modeli jest bez wątpienia seria tabletów Yoga, wprowadzona na rynek mobilny przez Lenovo. Czy przednie głośniki stereo i fabrycznie zamontowany stojak wystarczy, aby przykuć uwagę potencjalnego nabywcy? Basemark OS II 1

Przeglądanie poczty elektronicznej, portali społecznościowych, technologicznych i oglądanie wideo nie sprawia mu problemów. Schody zaczynają się, gdy pobieramy aplikacje, gry lub aktualizacje, wtedy sprzęt zwalnia, a strony internetowe wczytują się dłużej niż zwykle. Od czasu do czasu większość zainstalowanych przeze mnie aplikacji się wyłączała (zazwyczaj nie reagowały), jednak spowolnione działanie podczas pobierania łatek jest widoczne w większości sprzętu konkurencji.

Lenovo Yoga Tab 3 LTE - recenzja urządzenia recenzje, polecane zalety, yoga tab 3, wady, Tablet, polska recenzja Lenovo Yoga Tab 3 LTE, polska recenzja, Lenovo Yoga Tab 3 LTE, lenovo, jak działa Lenovo Yoga Tab 3 LTE, czy warto kupić Lenovo Yoga Tab 3 LTE, cena Lenovo Yoga Tab 3 LTE Nie ma się co oszukiwać, większość obecnie dostępnych tabletów wygląda niemal tak samo i różnią je od siebie drobne szczegóły wprowadzane do wzornictwa z generacji na generację, ale jednym z odmiennych modeli jest bez wątpienia seria tabletów Yoga, wprowadzona na rynek mobilny przez Lenovo. Czy przednie głośniki stereo i fabrycznie zamontowany stojak wystarczy, aby przykuć uwagę potencjalnego nabywcy? GFXBench 1

Granie w Alto’s Adventure, Need for Speed No Limits, Dark Guardians i LEGO Marvel Świat w Opałach odbywa się bez problemów, a po rozłożeniu stojaka komfort rozgrywki wzrasta. Produkcje takie, jak NOVA 3, Modern Combat 5 lub Dead Trigger 2 też są grywalne, ale długo się uruchamiają, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Rozgrywka w większości przypadków jest płynna, choć czasami zauważalne są spadki klatek animacji.

Lenovo Yoga Tab 3 LTE - recenzja urządzenia recenzje, polecane zalety, yoga tab 3, wady, Tablet, polska recenzja Lenovo Yoga Tab 3 LTE, polska recenzja, Lenovo Yoga Tab 3 LTE, lenovo, jak działa Lenovo Yoga Tab 3 LTE, czy warto kupić Lenovo Yoga Tab 3 LTE, cena Lenovo Yoga Tab 3 LTE Nie ma się co oszukiwać, większość obecnie dostępnych tabletów wygląda niemal tak samo i różnią je od siebie drobne szczegóły wprowadzane do wzornictwa z generacji na generację, ale jednym z odmiennych modeli jest bez wątpienia seria tabletów Yoga, wprowadzona na rynek mobilny przez Lenovo. Czy przednie głośniki stereo i fabrycznie zamontowany stojak wystarczy, aby przykuć uwagę potencjalnego nabywcy? 5 1

Bateria o pojemności 8400mAh to zdecydowanie najjaśniejszy punkt urządzenia mobilnego Lenovo. Zapewnia ona długi czas między ładowaniami ( prawie 9h SoT), choć jej naładowanie zajmuje prawie 5h (dołączoną do zestawu ładowarką). Pierwszego dnia czas z włączonym ekranem wyniósł zaledwie połowę, ponieważ bateria nie była naładowana do pełna. Dla mnie to dobry wynik, taki sam, a nawet czasem lepszy uzyskuje mój iPad 3gen LTE z baterią o większej pojemności.

Podsumowanie

Dzięki praktycznemu wzornictwie, wysokiej jakości dźwiękowi i przyzwoitemu, choć nie najlepszemu wyświetlaczowi w swojej klasie, Lenovo Yoga Tab 3 to świetny budżetowy tablet. Może nie jest tak elegancki i prosty, jak iPad, ale jego unikalny wygląd sprawia, że można używać go na wiele sposobów, do których w przypadku sprzętu Apple trzeba kupić dedykowane etui. Jeżeli potrzebujecie wydajniejszego sprzętu, to warto zainteresować się nVidia Shield Tablet, ale sprzęt Lenovo idealnie nadaje się do oglądania wideo i surfowania po internecie, nic ponadto.

Zalety:

 • praktyczna konstrukcja
 • pojemna bateria
 • głośniki stereo
 • obracany aparat
 • wysoka jakość dźwięku (na głośnikach i słuchawkach)
 • wbudowany stojak
 • mała ilość fabrycznych aplikacji
 • niemal czysty system operacyjny
 • technologia Dolby Atmos

Przeciw:

 • niska rozdzielczość wyświetlacza
 • czernie, które są szare
 • niska ogólna wydajność
 • źle zoptymalizowane oprogramowanie
 • wygląd, który nie spodoba się każdemu

Sprzęt do testów dostarczyło Lenovo Polska.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry