Krzysiek Borek14.01.2018
LXORY Dual Pad Wireless Charger – pierwsza mata do bezprzewodowego ładowania ze wsparciem dla Lightning

Maty do ładowania indukcyjnego wykorzystujące standard Qi są w sprzedaży od dłuższego czasu. Od niedawna można w ten sposób naładować baterie najnowszych modeli iPhone’a.

Jednak do tej pory większość przyjmowała zasilanie za pomocą kabla USB C lub microUSB. Na szczęście lub nie, LXORY wprowadziło ładowarkę ze wsparciem dla złącza Lightning.

LXORY jest pierwszym producentem ładowarki do bezprzewodowego ładowania, która pozwala używać kabla Lighting, jako głównego przewodnika zasilania. Teoretycznie nie mamy do czynienia z odkryciem Ameryki, ale trzeba wziąć pod uwagę, że użytkownicy korzystają z szybkiego i bezprzewodowego ładowania naprzemiennie. W takiej sytuacji zazwyczaj trzeba żonglować kablami, a ładowarka ze wsparciem dla złącza Lighting sprawia, że będziecie używać jednego kabla w przypadku obu sposobów ładowania baterii.

Producent liczy się z tym, że ładowarka nie musi być wykorzystywana wyłącznie do ładowania kompatybilnych iPhone’ów, właśnie dlatego pojawiło się miejsce dla takich złącz, jak USB A, USB C i microUSB. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni do korzystania z tylko jednego kabla.

Moc na wyjściu wynosi zaledwie 5W, co oznacza, że należy zapomnieć o szybkim, bezprzewodowym ładowaniu. Problem w tym, że złącze Lightning nie ma certyfikatu MFi, co może odstraszyć potencjalnych nabywców w przypadku bezprzewodowego ładowania iPhone’a 8/8 Plus lub X. Na szczęście ładowarka ma też inne porty, a one nie będą miały problemów z ładowaniem urządzeń mobilnych z Androidem.

Ładowarka kosztuje 28,60$ i możecie kupić ją tutaj.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek