macbookairm3

MacBook Air z M3 vs MacBook Air z M2 – 5 różnic, które musisz znać

Wprowadzenie na rynek najnowszej generacji MacBook Air z M3 firmy Apple odbyło się bez tradycyjnej prezentacji, a jedynie za pomocą komunikatu prasowego.

Wskazuje to na dyskretną strategię marketingową, która nie podkreśla bezpośrednio różnic między nowym modelem a jego poprzednikiem, MacBookiem Air z procesorem M2. Pomimo to, analiza specyfikacji technicznych i możliwości obu wersji ujawnia kilka kluczowych ulepszeń wprowadzonych w modelu M3, które mogą wpłynąć na decyzje potencjalnych nabywców.

01. Wydajność procesora

MacBook Air z M3 vs MacBook Air z M2 - 5 różnic, które musisz znać ciekawostki MacBook Air z procesorem M3, MacBook Air z M3 vs MacBook Air z M2, MacBook Air z M3, czym różni się MacBook Air z m3 od MacBook Air z m2  Wprowadzenie na rynek najnowszej generacji MacBook Air z M3 firmy Apple odbyło się bez tradycyjnej prezentacji, a jedynie za pomocą komunikatu prasowego. M3

Najbardziej znaczącą zmianą jest zastosowanie nowego procesora M3, który, choć oferuje tylko 10-15% wzrost wydajności w porównaniu do M2, wprowadza znaczącą innowację w postaci obsługi sprzętowego ray tracingu. Ta technologia, dotąd nieobecna w modelu M2, otwiera nowe możliwości dla użytkowników zainteresowanych grami komputerowymi, oferując im wyraźnie wyższą jakość grafiki.

02. Możliwość podłączenia do dwóch zewnętrznych monitorów

MacBook Air z M3 vs MacBook Air z M2 - 5 różnic, które musisz znać ciekawostki MacBook Air z procesorem M3, MacBook Air z M3 vs MacBook Air z M2, MacBook Air z M3, czym różni się MacBook Air z m3 od MacBook Air z m2  Wprowadzenie na rynek najnowszej generacji MacBook Air z M3 firmy Apple odbyło się bez tradycyjnej prezentacji, a jedynie za pomocą komunikatu prasowego. monitor

Kolejną istotną różnicą jest możliwość podłączenia dwóch zewnętrznych monitorów do MacBooka, w przeciwieństwie do jednego w przypadku modelu M2. Ta funkcjonalność znacząco zwiększa ergonomię pracy, szczególnie dla profesjonalistów potrzebujących dodatkowego miejsca na ekranie do prowadzenia bardziej skomplikowanych projektów. Warto zauważyć, że możliwość ta jest dostępna tylko przy zamkniętej klapie MacBooka.

03. Ulepszenia w zakresie dźwięku

MacBook Air z M3 vs MacBook Air z M2 - 5 różnic, które musisz znać ciekawostki MacBook Air z procesorem M3, MacBook Air z M3 vs MacBook Air z M2, MacBook Air z M3, czym różni się MacBook Air z m3 od MacBook Air z m2  Wprowadzenie na rynek najnowszej generacji MacBook Air z M3 firmy Apple odbyło się bez tradycyjnej prezentacji, a jedynie za pomocą komunikatu prasowego. macbookair 2024

W kontekście rosnącej popularności wideokonferencji, MacBook Air M3 wprowadza ulepszony system mikrofonów z funkcją izolacji głosu . Ta nowość poprawia jakość dźwięku, eliminując niepożądane szumy otoczenia, co jest kluczowe podczas zdalnych spotkań lub nagrywania materiałów audio.

04. Wsparcie dla Wi-Fi 6E

MacBook Air z M3 vs MacBook Air z M2 - 5 różnic, które musisz znać ciekawostki MacBook Air z procesorem M3, MacBook Air z M3 vs MacBook Air z M2, MacBook Air z M3, czym różni się MacBook Air z m3 od MacBook Air z m2  Wprowadzenie na rynek najnowszej generacji MacBook Air z M3 firmy Apple odbyło się bez tradycyjnej prezentacji, a jedynie za pomocą komunikatu prasowego. macbookari 2024 1

Nowy MacBook Air z procesorem M3 zyskał także wsparcie dla najnowszego standardu Wi-Fi 6E, oferującego jeszcze szybsze połączenia internetowe w porównaniu do Wi-Fi 6 dostępnego w modelu M2. Ta zmiana może znacząco wpłynąć na komfort pracy w sieci, szczególnie w środowiskach, gdzie liczy się każda sekunda przesyłu danych.

05. Zmiany wizualne i ergonomia użytkowania

MacBook Air z M3 vs MacBook Air z M2 - 5 różnic, które musisz znać ciekawostki MacBook Air z procesorem M3, MacBook Air z M3 vs MacBook Air z M2, MacBook Air z M3, czym różni się MacBook Air z m3 od MacBook Air z m2  Wprowadzenie na rynek najnowszej generacji MacBook Air z M3 firmy Apple odbyło się bez tradycyjnej prezentacji, a jedynie za pomocą komunikatu prasowego. macbookair04

Ostatnią różnicą, choć nieco mniej istotną dla wszystkich użytkowników, jest wprowadzenie drobnych modyfikacji wizualnych, mających na celu poprawę ergonomii użytkowania. Mowa tutaj o nowym kolorze “północ”, który oprócz estetycznego waloru, został przemyślany pod kątem zmniejszenia widoczności odcisków palców na obudowie, co bywało problemem w przypadku poprzednich wersji kolorystycznych.

Jak widzicie, choć zmiany wprowadzone w MacBooku Air z M3 w porównaniu do modelu M2 mogą wydawać się ewolucyjne, a nie rewolucyjne, to jednak wprowadzają one szereg ulepszeń, które mogą okazać się decydujące dla użytkowników z określonymi potrzebami i preferencjami.

Nowe MacBooki Air z czipem M3 są dostępne do zamówienia na stronie internetowej Apple oraz w aplikacji Apple Store, z pierwszymi dostawami zaplanowanymi na początek marca. Ceny startują od 5999 zł dla modelu 13-calowego i od 6999 zł dla wersji 15-calowej, z opcją zniżki dla sektora edukacyjnego. Tym samym, model MacBook Air M1 zostaje wycofany z oferty. Więcej dowiecie się na stronie producenta – apple.com.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 241

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top