macbookari 2024 1

MacBook Air z procesorem M3 – pierwsze testy w Geekbench

MacBook Air z procesorem M3 czyli najnowszy komputer firmy Aple został już przetestowany w aplikacji Geekbench. O ile jest szybszy od poprzednika?

W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze informacje dotyczące wydajności najnowszego modelu MacBooka Air, wyposażonego w chip M3. Dzięki wynikom testów Benchmark, przeprowadzonych za pomocą aplikacji Geekbench 5, można uzyskać wgląd w to, jak znaczące usprawnienia przynosi nowy procesor w stosunku do swoich poprzedników. Zgromadzone dane rzucają światło na zdolności obliczeniowe urządzenia, a także na to, jak nowa konstrukcja wpływa na ogólną efektywność pracy laptopa.

MacBook Air z procesorem M3 - pierwsze testy w Geekbench ciekawostki wydajność MacBooka Air z procesorem M3, wydajność, test, MacBook Air z procesorem M3, 2024  MacBook Air z procesorem M3 czyli najnowszy komputer firmy Aple został już przetestowany w aplikacji Geekbench. O ile jest szybszy od poprzednika? macbookair 2024

Testowany model MacBooka Air, zaopatrzony w procesor M3 i 16 GB pamięci RAM, wykazał się znakomitą wydajnością. W teście jednordzeniowym urządzenie osiągnęło wynik 3157 punktów, natomiast w teście wielordzeniowym – 12020 punktów.

Porównując te rezultaty z osiągnięciami modelu poprzedniej generacji, wyposażonego w procesor M2 i tę samą ilość pamięci RAM, który uzyskał odpowiednio 2610 punktów w zadaniach jednordzeniowych i 10120 punktów w zadaniach wielordzeniowych, zauważalny jest wyraźny wzrost wydajności. Nowa jednostka obliczeniowa zapewnia około 20-procentową poprawę w zadaniach jednordzeniowych i około 18-procentową w zadaniach wielordzeniowych w porównaniu z chipem M2.

Najnowszy MacBook Air został również porównany z modelem MacBook Pro wyposażonym w ten sam procesor M3, co pozwoliło na stwierdzenie, że obie maszyny działają na podobnym poziomie wydajności. To świadczy o tym, że nowy MacBook Air nie tylko radzi sobie z codziennymi zadaniami z większą łatwością, ale także może konkurować z bardziej profesjonalnym sprzętem przeznaczonym do zadań wymagających większej mocy obliczeniowej.

W kwestii specyfikacji, nowy MacBook Air oferuje 8-rdzeniowy procesor, 10-rdzeniowy procesor graficzny oraz możliwość rozbudowy pamięci RAM do 24 GB. Te usprawnienia składają się na ogólną wydajność, która jest o 60% większa w porównaniu do modelu z chipem M1 i aż 13 razy większa niż w przypadku najmocniejszego modelu MacBooka Air wyposażonego w procesor Intel. Takie porównania pokazują, jak duży postęp technologiczny zaszł w produktach Apple w ostatnich latach.

Klienci zainteresowani zakupem nowego MacBooka Air mogą już składać zamówienia w ramach przedsprzedaży, z dostawą zaplanowaną na 8 marca. Cena urządzenia na rynku amerykańskim zaczyna się od 1099 dolarów. Tymczasem cena modelu poprzedniej generacji, MacBook Air z chipem M2, obecnie rozpoczyna się od 999 dolarów. To sprawia, że nowy model, mimo wyższej ceny, oferuje znacznie lepszą wartość biorąc pod uwagę udoskonalenia w wydajności i możliwościach.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 241

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top