macbookprom2

MacBook Pro z czipem M2 czy M1? Który się bardziej nagrzewa?

YouTuber Vadim Yuryev, autor kanału Max Tech sprawdził, który MacBook czy ten z czipem M2 czy czipem M1 się bardziej nagrzewa. Wynik był dość zaskakujący!

Autor próbował przetestować maksymalną wydajność laptopa, a gdy zaczął eksportować wideo 8K, procesor osiągnął 108 °C!

MacBook Pro z czipem M2 czy M1? Który się bardziej nagrzewa? ciekawostki MacBook Pro M2, macboo pro m1  YouTuber Vadim Yuryev, autor kanału Max Tech sprawdził, który MacBook czy ten z czipem M2 czy czipem M1 się bardziej nagrzewa. Wynik był dość zaskakujący! macbookpro 2

Jeden wentylator od razu zaczął pracować z maksymalną prędkością 7200 obr/min, ale to nie wystarczyło. Aby zmniejszyć ciepło, MacBook Pro zaczął obniżać częstotliwość taktowania procesora z 3,2 GHz do 1884 GHz. Częstotliwość układu graficznego spadła z 1393 MHz do 289 MHz.

Gdy laptop ostygł do 84 °C, procesor zaczął zwiększać częstotliwość, a wentylator pracował na maksimum bez zatrzymywania się.

MacBook Pro z czipem M2 czy M1? Który się bardziej nagrzewa? ciekawostki MacBook Pro M2, macboo pro m1  YouTuber Vadim Yuryev, autor kanału Max Tech sprawdził, który MacBook czy ten z czipem M2 czy czipem M1 się bardziej nagrzewa. Wynik był dość zaskakujący! wentyl

Według Juriewa był to najtrudniejszy test dla Maca. Ale i tak nikt nie spodziewał się takiego wyniku. Nawet komputery Mac z Intelem nie osiągnęły tej temperatury.

MacBook Pro z M1 osiągnął w tym samym teście 94 °C. W tym samym czasie dławił się tylko główny procesor, układ graficzny cały czas pracował na pełnych obrotach.

W rezultacie MacBook Pro z M1 zdołał wyeksportować wideo w 21 minut 40 sekund, podczas gdy model z M2 zrobił to w 19 minut i 40 sekund. Dla porównania, 14-calowy MacBook Pro z M1 Pro potrzebował tylko 11 minut i 21 sekund.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top