Krzysiek Borek23.09.2019
macOS Catalina beta 9 dostępna do pobrania

macOS Catalina ma zadebiutować dopiero w przyszłym miesiącu, więc Apple ma jeszcze czas na przygotowanie systemu operacyjnego dla swoich komputerów.

Nieukończone oprogramowanie nie powinno być instalowane na waszym głównym sprzęcie. Podczas użytkowania mogą pojawić się większe lub mniejsze błędy. Jeżeli jednak zdecydowaliście się podjąć testów, warto raportować napotkane błędy.

Jeśli do tej pory braliście udział w beta testach, aktualizacja będzie na was czekać w Preferencjach Systemowych.

Nadchodząca wersja systemu operacyjnego to większa aktualizacja pokroju iOS 13 lub iPadOS 13. Najważniejszą zmianą jest rozdzielenie iTunes na mniejsze aplikacje. Interesującą zmianą jest również Sidecar, pozwalające używać iPada jako drugiego ekranu.

iTunes zostanie podzielone na oddzielne aplikacje takie jak Muzyka, Apple TV i Podcasty. Teoretycznie powinno to pomóc w lepszym zarządzaniu kupioną przez nas zawartością.

Pojawi się również Czas na ekranie wprowadzony w iOS. Poza tym najciekawszą nowością może okazać się Project Catalyst pozwalający na szybkie i łatwiejsze przenoszenie aplikacji z iOS na macOS.

Zmian jest więcej, choć niektóre mogą być nie widoczne na pierwszy rzut oka. macOS Catalina powinien zadebiutować już niebawem, więc zainteresowani użytkownicy będą mogli zainstalować stabilną edycję systemu operacyjnego.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS