sonoma 2

macOS Sonoma 14.4 – oficjalna i pełna lista zmian

Po oficjalnej liście zmian w systemie iOS 17.4 przyszedł czas na oficjalną listę zmian i nowości w macOS Sonoma 14.4. Co się zmieniło?

Zmian podobnie jak w przypadku iOS 17.4 jest kilka. Najważniejsze z nich to znany w UE oraz dodanie nowych emoji. Oto oficjalna lista nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszej wersji systemu macOS dla komputerów Mak.

macOS Sonoma 14.4 – oficjalna i pełna lista zmian

macOS Sonoma 14.4 - oficjalna i pełna lista zmian ciekawostki oficjalna lista zmian w macOS Sonoma 14.4, macOS Sonoma 14.4, lista zmian i nowości w systemie macOS Sonoma 14.4  Po oficjalnej liście zmian w systemie iOS 17.4 przyszedł czas na oficjalną listę zmian i nowości w macOS Sonoma 14.4. Co się zmieniło? sonoma 1

System macOS Sonoma 14.4 wprowadza nowe emoji oraz zawiera inne udoskonalenia, poprawki błędów i uaktualnienia zabezpieczeń dotyczące Maca.

Emoji

  • Klawiatura emoji zawiera nowe emoji przedstawiające brązowy grzyb, feniksa, limonkę, zerwany łańcuch oraz potrząsanie głową.
  • Dodano 18 emoji przedstawiających osoby i całe postacie odwróconych w przeciwną stronę.

Aplikacje w Unii Europejskiej

  • Mieszkańcy Unii Europejskiej mogą korzystać z alternatywnych opcji płatności za aplikacje w App Store oznaczone plakietką zakupów zewnętrznych.
  • Dostępność opcji zależy od obsługi przez dewelopera.

To uaktualnienie zawiera także następujące udoskonalenia i poprawki błędów:

  • Aplikacja Podcasty pozwala czytać cały tekst odcinków, wyszukiwać w nim wyrazy i frazy oraz klikać w niego w celu przejścia w wybrane miejsce, a także korzystać z funkcji dostępności, takich jak Wielkość tekstu, Zwiększ kontrast oraz VoiceOver.
  • Na pasku ulubionych w Safari można wyświetlać same ikony witryn.

Kiedy finalna wersja zostanie wydana? Tego niestety nie wiemy, ale gdy tylko to nastąpi od razu damy wam znać!

Która z powyższych nowości najbardziej przypadła ci do gustu? Daj koniecznie znać w komentarzach.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 231

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top