MediaTek kolejną opcją na dostawy modemów LTE ciekawostki   MediaTek jest brany pod uwagę przez Apple, jako dodatkowy dostawca modułów LTE dla iPhone'ów, które ukażą się w niedalekiej przyszłości. iPhoneXPlus 1

MediaTek kolejną opcją na dostawy modemów LTE

MediaTek jest brany pod uwagę przez Apple, jako dodatkowy dostawca modułów LTE dla iPhone’ów, które ukażą się w niedalekiej przyszłości.

W tym roku nadal za modemy będzie odpowiedzialny Intel i Qualcomm, ale w przyszłości tego drugiego dostawcę może zastąpić MediaTek.

Gigant z Cupertino nie zaproponował jeszcze współpracy Tajwańskiemu producentowi, ale niedługo powinno to nastąpić. W tym roku większość modemów LTE dostarczy Intel, a ich małą część Qualcomm.

MediaTek kolejną opcją na dostawy modemów LTE ciekawostki   MediaTek jest brany pod uwagę przez Apple, jako dodatkowy dostawca modułów LTE dla iPhone'ów, które ukażą się w niedalekiej przyszłości. iPhoneX

Wydaje mi się, że MediaTek przygotowuje się na przyszłoroczne iPhone’y, które dzięki modemom Tajwańczyków mogłyby obsługiwać 5G. Właśnie w przyszłym roku producent układów scalonych i nie tylko ma zamiar wprowadzić modemy 5G do swojej oferty. Problem w tym, że Apple ostrożnie stąpa po ziemi i ciężko stwierdzić czy tak szybko zdecyduje się na wprowadzenie nowej technologii do iPhone’a.

Na początku przyszłego roku ruszą testy 5G i z pewnością urządzenia mobilne z Androidem będą wiodły prym w tej kwestii. Poza tym nie wierzę, że w przyszłym roku wszyscy operatorzy rzucą się na 5G i zaczną korzystać z zupełnie nowych nadajników. Mówi się, że Apple dopiero w 2020 roku zdecyduje się na iPhone’a z 5G.

W międzyczasie MediaTek zajmie się produkcją komponentów dla Homepoda, szczególnie niestandardowych kart sieciowych (WiFi). To naturalne w przypadku Apple, ponieważ najpierw chce zobaczyć jak nowy dostawca poradzi sobie z mniejszym zadaniem, zanim otrzyma poważniejszą ofertę współpracy. Oby tylko MediaTek się wykazał, dzięki temu będzie większa szansa na zajęcie się dostawami komponentów dla iPhone’a,

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top