OneTech07.10.2019
Na zdjęciach wykonanych aparatem iPhone 11 / iPhone 11 Pro pojawiają się „duchy” oraz inne dziwne zjawiska

Użytkownicy nowych smartfonów Apple, w tym flagowego iPhone’a 11 Pro, narzekają na aparat najnowszego dziecka giganta z Cupertino. O co dokładnie chodzi?

Na niektórych zdjęciach wykonanych iPhone 11 / iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max pojawiają się świecące „widmowe” obrazy, które oczywiście nie powinny być obecne na zdjęciu. Oto przykłady:

„Zjawisko” objawia się podczas fotografowania pod światło i występuje częściej w nocnych ujęciach. Reklamacje zaczęły pojawiać się niemal natychmiast zaraz po rozpoczęciu sprzedaży i nadal się kumulują.

Podczas fotografowania zwykłym aparatem efekt ten może wystąpić, jeśli fotograf użyje specjalnego filtra na obiektywie – światło jest odbijane, a na zdjęciu pojawia się odwrócone odbicie. Poradzenie sobie z tym jest proste – ściągniecie filtra z soczewki. Jednak w przypadku smartfona zdecydowanie nie jest to metoda, którą użytkownik może zastosować.

Według niektórych testerów jest to wada w projektowaniu sprzętu iPhone’a 11. Sam Apple nie skomentował wciąż rosnącego problemu.

Czy ktoś z Was ma podobny problem?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl