Clubhouse

Nawet jeśli nigdy nie słyszałeś o Clubhouse, jesteś zagrożony: do sieci wyciekło ponad 3,8 miliarda numerów telefonów

Po raz kolejny sieć społecznościowa Clubhouse, która wywołała spory szum na początku roku, ale tym razem została uwikłana w nieprzyjemny skandal.

Według niemieckich źródeł, powołujących się na szwajcarskiego eksperta ds. bezpieczeństwa informacji, Marca Ruefa, odkryto kompletną bazę numerów telefonów Clubhouse wystawioną na sprzedaż w darknecie – ponad 3,8 miliarda numerów.

Nawet jeśli nigdy nie słyszałeś o Clubhouse, jesteś zagrożony: do sieci wyciekło ponad 3,8 miliarda numerów telefonów polecane, ciekawostki wyciek numerów telefonów, wyciek danych, clubhouse  Po raz kolejny sieć społecznościowa Clubhouse, która wywołała spory szum na początku roku, ale tym razem została uwikłana w nieprzyjemny skandal. club 1

Co ciekawe mowa jest nie tylko o liczbie użytkowników serwisu, ale także o ich listach kontaktów ? te dane zostały zsynchronizowane z serwisem. Baza zawiera numery telefonów komórkowych, stacjonarnych telefonów domowych, zarówno zwykłych użytkowników, jak i firm. Tak więc, jeśli nigdy nie słyszałeś o Clubhouse, Twój numer telefonu może być znany przestępcom i oszustom. Jako dowód sprzedawca opublikował część bazy – 83,5 mln numerów telefonów z Japonii.

Jeśli przeciek potwierdzi się, administracja Clubhouse będzie miała poważne kłopoty, ponieważ przepisy Unii Europejskiej dotyczące przetwarzania i ochrony danych osobowych (RODO) zabraniają zbierania informacji o osobach niebędących użytkownikami usługa. Kary za takie naruszenie obejmują usunięcie aplikacji z App Store i Google Play.

Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top