OneTech18.03.2020
Nowe iPady Pro z LIDAR i klawiaturą z gładzikiem dostępne w sprzedaży

Apple wprowadziło do oferty nowe tablety iPad Pro z układem A12Z Bionic, ultra-szerokokątnym aparatem, LIDAR i Magic Keyboard z zintegrowanym gładzikiem.

Tylna kamera, która mieści się w kwadratowym wybrzuszeniu uaktualnionego iPada Pro składa się z podstawowego obiektywu 12MP, obiektywu szerokokątnego 10MP i lidaru.

Tablety otrzymały nowy układ A12Z Bionic z ośmiordzeniowym procesorem graficznym i ulepszonym systemem chłodzenia. Według Apple użytkownicy nowego iPada Pro mogą bez problemu edytować wideo 4K i projektować modele 3D. Żywotność baterii wynosi 10 godzin.

iPad Pro 2020 jest dostępny w dwóch rozmiarach: 11 cali i 12,9 cali. Urządzenia posiadają wyświetlacze Liquid Retina z technologią ProMotion. Ponadto tablety są teraz wyposażone w pięć mikrofonów studyjnej jakości i cztery głośniki.

Lidar na tylnym panelu może mierzyć odległość do otaczających obiektów w promieniu 5m i zapewnia zaawansowane funkcje rzeczywistości rozszerzonej na iPadzie Pro.

Wreszcie Apple dodało obsługę gładzika do iPada i wprowadziło do sprzedaży nowe akcesorium – Magic Keyboard właśnie ze zintegrowanym gładzikiem. Klawiatura jest przymocowany do iPada Pro za pomocą magnesów.

Magic Keyboard jest wyposażona w zawiasy umożliwiające płynną regulację kąta do 130 stopni i jest pełnowymiarową klawiaturą z podświetleniem i mechanizmem nożycowym o skoku 1 mm. Akcesorium otrzymało port USB-C, przez który można ładować urządzenie. Koszt takiej klawiatury w Polsce to 1499 zł lub 1699 zł – zależy od modelu iPad Pro. Więcej na temat Magic Keyboard – tutaj.

Ceny iPad Pro 2020 w Polsce

Jak wyglądają ceny iPad Pro? iPad Pro z 11-calowym ekranem kosztuje w Polsce od 3 899 zł  – wersję 128 GB bez LTE. Najmocniejszy 12,9-calowy model z 1 TB pamięci i LTE kosztuje 7 399 zł.

Urządzenia są już dostępne do kupienia na stronie Apple.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl