Od kwietnia nowe aplikacje muszą być zgodne z iPhone X ciekawostki   Apple wysłało wiadomości do większości programistów zajmujących się tworzeniem aplikacji na iOS. Dzięki nim dowiedzieliśmy się jakich wytycznych muszą przestrzegać. iPhoneX 2

Od kwietnia nowe aplikacje muszą być zgodne z iPhone X

Apple wysłało wiadomości do większości programistów zajmujących się tworzeniem aplikacji na iOS. Dzięki nim dowiedzieliśmy się jakich wytycznych muszą przestrzegać.

Nowe aplikacje dla iOS muszą być tworzone wyłącznie za pomocą SDK zgodnego z iOS 11. To nie wszystko, ponieważ każda aplikacja musi być od razu kompatybilna z wcięciem w ekranie iPhone’a X, w szczególności gdy mowa o uniwersalnych aplikacjach zgodnych z każdym urządzeniem mobilnym Apple.

?Starting April 2018, all new iOS apps submitted to the App Store must be built with the iOS 11 SDK. All new apps for iPhone, including universal apps, must support the Super Retina display of iPhone X.

SDK zgodne z iOS 11 znajdziecie w Xcode 9 lub nowszych wersjach.

Podczas wydania iOS 11 wprowadzono wiele zmian, a programiści mogą teraz z łatwością używać Core ML wymaganego do tworzenia aplikacji opartych na ARKit. Nie zapomniano też o poszerzeniu możliwości Siri i dodaniu nowych API odpowiedzialnych za pracę aparatu. Jednak najważniejszy jest teraz wymóg kompatybilności z wcięciem w ekranie iPhone’a X. W praktyce oznacza to, że rocznicowy iPhone jest ważnym elementem ekosystemu i zainteresowani programiści muszą o tym pamiętać podczas tworzenia nowych aplikacji.

Now you can build more intelligent apps with the power of machine learning with Core ML and create incredible augmented reality experiences with ARKit. With iPad, your apps can provide a unified and immersive user experience with new multitasking features. If your app integrates these technologies, make sure to use best practices and test.

Zmiany wejdą w życie w kwietniu tego roku.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top