Krzysiek Borek28.10.2019
Oficjalnie: AirPods Pro w sprzedaży od 30 października

Stało się! Apple wprowadziło do sprzedaży swoje najnowsze bezprzewodowe słuchawki AirPods Pro.

Nowy model ma znacząco poprawić jakość odtwarzanych utworów i jest częścią rodziny AirPods. Słuchawki parujemy w ten sam sposób, co dotychczasowe modele, więc jest to niezwykle proste i szybkie. Sprzęt oczywiście działa na wielu urządzeniach powiązanych z tym samym Apple ID.

Zmienił się wygląd słuchawek, ponieważ w ich przypadku w zestawie otrzymujemy dodatkowe silikonowe gumki (3 rozmiary). Zapewniają nie tylko komfort, ale również odcinają dźwięki zewnętrzne od użytkownika podczas odsłuchu ulubionych utworów. Słuchawki są tez odporne na wodę i pot.

Nie zabrakło najważniejszej nowości, czyli aktywnej redukcji szumów. Działa dzięki dwóm mikrofonom, a oprogramowanie sprawia, że adaptują się do każdych warunków użytkowania. Dzięki tej technologii użytkownik może skupić się na słuchaniu ulubionej muzyki.

Redukcja szumów to nie wszystko, ponieważ Apple pokusiło się o dodanie trybu “Transparency” umożliwiającego jednoczesny odsłuch muzyki i słyszenie dźwięku dobiegającego z zewnątrz. Tryb można włączyć za pomocą gestu lub na sparowanym ze słuchawkami urządzeniu.

Za działanie i parowanie słuchawek odpowiada układ scalony H1. Dzięki niemu możemy liczyć na 5 godzin odsłuchu bez włączonej aktywnej redukcji szumów. Po włączeniu czas spadnie do 4 godzin i 30 minut.

Dodatkowe funkcje to:

  • dzielenie się muzyką: odsłuch tego samego utworu lub oglądanie filmu nie było łatwiejsze. Wystarczy przyłożyć drugą parę AirPods Pro do jednego urządzenia i dzielenie dźwięku się rozpocznie.
  • aktywacja Siri: dzięki układowi H1 możemy aktywować komendy głosowe rozpoczynając komendę od Hey Siri. Dzięki temu możemy regulować głośność, zmieniać utwory, zadzwonić do znajomych i dostawać informacje związane z używaniem nawigacji.
  • dyktowanie wiadomości: możemy dostawać treść wiadomości przychodzących bezpośrednio na słuchawkach, więc nie musimy zerkać na ekran iPhone’a.

AirPods Pro można już zamówić w przedsprzedaży, a ich cena w Polsce wynosi 1249 zł. Słuchawki z przedsprzedaży powinny dotrzeć do zamawiających 30 października i wtedy zacznie się regularna sprzedaż w salonach Apple. Link do Apple Store Online znajdziecie – tutaj.

Słuchawki wymagają urządzeń z iOS 13.2, iPadOS 13.2, watchOS 6.1, tvOS 13.1 i macOS 10.15.1 Catalina do pełnego działania po sparowaniu.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS