Pamiętasz iBeer? Deweloper opowiada jak zarobił miliony ciekawostki picie piwa na iphone, ibeer, aplikacja do picia piwa na iphone, Aplikacja  Steve Sheraton, założyciel Hottrix i twórca popularnej aplikacji iBeer na iPhone'a, ujawnił, że w czasach swojej świetności aplikacja przynosiła od 10 000 do 20 000 dolarów przychodu dziennie. ibeer 1300x700

Pamiętasz iBeer? Deweloper opowiada jak zarobił miliony

Steve Sheraton, założyciel Hottrix i twórca popularnej aplikacji iBeer na iPhone’a, ujawnił, że w czasach swojej świetności aplikacja przynosiła od 10 000 do 20 000 dolarów przychodu dziennie.

W nowym wywiadzie dla MEL Sheraton ujawnił, jak film, który nakręcił dla Palm Pilot, zamienił się w wielomilionowy hit. Zajmując się tak zwanym E-ekspresem (film dla Palmy, który symulował picie kawy), Sheraton zamieścił na YouTube film, na którym pokazano picie piwa na pierwszym iPhone bez Ap Store.

„ Byłem spłukany, próbowałem sobie poradzić i nagle film uzyskał miliony wyświetleń”.

Kiedy Apple uruchomiło App Store, Sheraton wiedział, że ma świetną okazję. Musiał tylko dowiedzieć się, jak zakodować wideo i przekształcić je w aplikację na iPhone’a: ​​

„ Mam duże doświadczenie w filmie i fotografii i chciałem, aby piwo było jak najbardziej realistyczne. Więc zamiast tworzyć animację, wybrałem zasoby z zapętlonych sekwencji wideo i obrazów – dlatego aplikacja wydawała się tak realna ”.

Następnie Sheraton zaprogramował aplikację tak, aby korzystała z akcelerometru iPhone’a i synchronizowała ruchy wideo z ruchami telefonu. Reszta to już historia, o czym będą pamiętać długoletni użytkownicy.

iBeer pojawił się w App Store w cenie 2,99 USD i od bardzo dawna jest na szczycie listy:

„Wtedy zarabialiśmy od 10 000 do 20 000 USD dziennie..”.

Aplikacja świętowała 90 milionów pobrań 14 marca 2014 r. i od tego czasu jest sprzedawana jako freemium z opcją płacenia za usunięcie reklam. Ponadto dostępne są teraz również dodatkowe pakiety do wina, mleka i napojów bezalkoholowych, które można kupić osobno.

A ty, czy pamiętasz tę aplikację?

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top