Pierwsza panorama Marsa w ogromnej rozdzielczości polecane, ciekawostki zdjęcie, Perseverance, panorama Marsa w dużej rozdzielczości, panorama marsa, panorama, Mars, Łazik Perseverance  Łazik Perseverance wysłał na Ziemię pierwszą panoramę Czerwonej Planety w wysokiej rozdzielczości, która została wykonana przy użyciu Mastcam-Z. mars

Pierwsza panorama Marsa w ogromnej rozdzielczości

Łazik Perseverance wysłał na Ziemię pierwszą panoramę Czerwonej Planety w wysokiej rozdzielczości, która została wykonana przy użyciu Mastcam-Z.

Mastcam-Z to system dwóch kamer z funkcją zoomu, który umożliwia kamerom przybliżanie, ustawianie ostrości i przechwytywanie wideo w wysokiej rozdzielczości, a także panoramiczne kolorowe i trójwymiarowe obrazy powierzchni Marsa. Dzięki tej funkcji łazik może szczegółowo badać zarówno bliskie, jak i odległe obiekty.

Panorama Marsa w ogromnej rozdzielczości

Kamery pomogą naukowcom ocenić historię geologiczną i warunki atmosferyczne krateru Jezero, a także zidentyfikować skały i osady warte dokładniejszego zbadania za pomocą innych łazików. Kamery pomogą również zespołowi misji określić, jakie skały łazik powinien wybrać i zabrać na Ziemię.

Pierwsza panorama Marsa w ogromnej rozdzielczości polecane, ciekawostki zdjęcie, Perseverance, panorama Marsa w dużej rozdzielczości, panorama marsa, panorama, Mars, Łazik Perseverance  Łazik Perseverance wysłał na Ziemię pierwszą panoramę Czerwonej Planety w wysokiej rozdzielczości, która została wykonana przy użyciu Mastcam-Z. mars 1

Dostępna w tym miejscu panorama Masa złożona ze 142 zdjęć, przedstawia krawędź krateru i klif. System kamer może wyświetlać szczegóły o wielkości od 3 do 5 milimetrów w pobliżu łazika i od 2 do 3 metrów na odległych zboczach wzdłuż horyzontu.

Co Wy na to?

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry